Europa-Orient/Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Şanlıurfa’da

Europa-Orient/Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Şanlıurfa’da

Europa-Orient/Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Şanlıurfa’da
Europa-Orient/Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Şanlıurfa’da admin

80 Ülkeden 160 Sporcu Göbeklitepe Temasıyla Yarıştı

 

 

Dünyanın en tanınmış otomobil rallilerinden olan ve Türkiye etabının startı İstanbul Sultanahmet'te verilen “Europa-Orient/Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi”nde Şanlıurfa’ya ulaşan ekipler, kentteki etkinliklere katılmaya başladı.

Konuk ralliciler ilk olarak eski milli futbolcular Tuncay Şanlı, Ahmet Dursun, Serdar Kulbilge, Semih Şentürk ve Mehmet Yozgatlı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki kız futbol takımı oyuncularından oluşan karma takım ile 11 Nisan Salonu’nun yanındaki sahada gösteri maçında karşılaştı.

Maçın ardından gazetecilere açıklamada bulunan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 2019 Yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Göbeklitepe Yılı ilan edildiğini hatırlatarak, bunun Şanlıurfa ve ülkemiz açısından büyük fırsatlar barındırdığını ifade etti.

Göbeklitepe ile birlikte Şanlıurfa’nın sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginliği sadece Türkiye’ye değil, dünyaya ve tüm insanlığa ulaştırmak için çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiklerini kaydeden Vali Erin, 2019 yılı sonuna kadar yerel yönetimler, kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bir taraftan altyapı eksikliklerini giderdiklerini bir yandan da başta Göbeklitepe olmak üzere buradaki zenginliği dünyaya tanıtmak için gayret gösterdiklerini ifade ederek, “Bugün de Şanlıurfa’yı tanıtmak amacıyla kurduğumuz Şanlıurfa Turizm A.Ş. aracılığıyla, bu zenginliğimizi profesyonel şekilde tanıtacak organizasyonlardan biri olan Europa-Orient / Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin Şanlıurfa etabını gerçekleştiriyoruz. Dünyanın 8 ülkesinden geçen ve Göbeklitepe temasını taşıyan ralliye, dünyanın çeşitli ülkelerinden ralliciler katılıyor. Pazartesi gününe kadar şehrimizde kalacak rallicilerimiz Şanlıurfa’yı fotoğraflayacak, resmedecek ve farklı çalışmalarla şehrimizi tanıtacaklar. Ralli araçları klasik ve değerli araçlar, bu araçların üzerinde de Göbeklitepe logosu, Şanlıurfa logosu bulunuyor. Ziyaret ettikleri tüm ülkelerde şehrimizi ve ülkemizi tanıtmış oldular. Bugün gerçekleşen dostluk maçında da hepimizin tanıdığı ünlü sporcularımız var. Rallinin de adı dostluk ve barış rallisi, Şanlıurfa kazansın, dostluk kazansın. Bundan sonra da faaliyetlerimizi hep birlikte gerçekleştirmeye devam edecek, yerelden uluslararası alana çıkacağız” diye konuştu.

Dünyanın en tanınmış otomobil rallilerinden olan Europa-Orient/Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Türkiye etabının startı İstanbul Sultanahmet'te verilmişti. Bu yıl 14'üncüsü düzenlenen rallide yer alan 11 ülkeden 80 araç ve 160 sporcunun katıldığı etkinlik kapsamında Şanlıurfa’ya gelen katılımcılar, üç gün boyunca misafir edildikleri şehrin tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tanışacak ve çeşitli etkinliklere katılacaklar.

Europa-Orient/Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Şanlıurfa’da
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Canpolat: Dün Olduğu Gibi Bugün De Halkımızla Bir Aradayız
Başkan Canpolat: Dün Olduğu Gibi Bugün De Halkımızla Bir Aradayız
Maske'den Sakatlar Derneği'ne yardım
Maske'den Sakatlar Derneği'ne yardım