Su Birikintilerine Çözüm Arayışı

Su Birikintilerine Çözüm Arayışı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Su Birikintilerine Çözüm Arayışı
Su Birikintilerine Çözüm Arayışı admin
Advert

Suruç ilçesinde bu yılın aşırı yağışlı geçmesi nedeniyle taban suları yükselerek taşkınlara neden olurken, birçok bölge sular altında kaldı.

İlçede en büyük sıkıntıyı merkeze bağlı Mızar yolu üzerinde bulunan bölgelerdeki vatandaşlar yaşadı. Bölgede bulunan arazilerin taban suları yükselince yetersiz olan tahliye kanalları ve mevcut tahliye kanallarının temizlenmemesi birçok noktayı sular altında bıraktı.

Suruç Belediye başkanlığı konuya duyarsız kalmayarak su birikintisi nedeni ile araçların ilerlemekte vatandaşların ise yürümekte zorlandığı Mızar yolu üzerinde Eş Başkanı Hatice Çevik bölgede inceleme yaparak yetkililerden bilgi aldı vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

Bölgede incelemelerde bulunan vatandaşların, arazi sahiplerinin ve sürücülerin taleplerini dinleyen Başkan Çevik daha sonra tahliye suyunun sıkıntı yarattığı Mızar yolu üzerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Devlet Su İşleri Müdürlüğünün üst düzey yetkilileri telefon görüşmesi yaparak sorunun çözümü için gerekli girişimlerde bulundu.

Suruç belediyesi Eş Başkani Çevik " Halkımıza hizmet etmek için çalışmaya devam ediyoruz. Tahliye kanallarının yetersizliği ve temizlenmemesi noktasında halkımızdan birçok şikâyet aldık. Mızar yolu üzerinde bu sıkıntıyı yaşayan bölgelerin başında geliyor. Bu bölgede taban sularının yükselmesi bir çek yerde aşırı su birikintisine neden oluyor. Halkımızın şikayet ve talepleri bizim için önemli anında sorunun çözümü için Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Devlet Su İşleri Müdürlüğünün yetkileri ile görüşme yaptık sadece bu bölge için değil ilçe genelinde su taşkını nedeniyle sıkıntı yaşanan her bölge için gerek yeni tahliye kanallarının açılması gerekse mevcut tahliye kanallarının temizlenmesi konusunda taleplerimizi ilettik çözüm bekliyoruz sorunun çözümü ile alakalı titizlikle çalışıyoruz konunun takipçi olacağız halkımızın her konuda talep iste şikayet ve önerilerine kapılarımız sonuna kadar açık " dedi.

Su Birikintilerine Çözüm Arayışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 SORUN GENLERİMDE
SORUN GENLERİMDE
MTÜ Battalgazi Yerleşkesine 444 fidan
MTÜ Battalgazi Yerleşkesine 444 fidan