Advert

HERGÜN BİR SAAT KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı İpekyol Gençlik Merkezi Akademi, atölye, sosyal, kültürel, sportif, sanatsal ve değerler eğitimi faaliyetlerin dışında hergün 1 saat kitap okuma alışkanlığı ile gençlerde ve ailelerde farkındalık oluşturmaya çalışıyor.

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
HERGÜN BİR SAAT KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ
HERGÜN BİR SAAT KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ admin
Advert

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Şanlıurfa İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm Aktabur; Gençlik Merkezlerinin amacı; Gençlerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendiren, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olan,  gençlerin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda fırsat vererek topluma aktif vatandaşlar olarak katılmalarını sağlayan ve gençleri her türlü zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik çalışmaları yürüten, gönüllülük faaliyetlerinde bulunan, ilk yardım, sağlık, eğitim, spor ve daha birçok alanlarda gençleri bilinçlendirmeye çalışan, topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunan kurumlardır.

Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm Aktabur; Kitap okuma alışkanlığı henüz ilkokulda küçük yaşlarda  öğrenci okuma yazma öğrendiği andan itibaren kazandırılmalıdır. Kitaplar hazinedir. Ne kadar fazla kitap okunursa o kadar fazla bilgiye ulaşılmış olur. Bilinçli bir okuyucu hayatta kendisine lazım olacak birçok alanda okumalar yapar, ilgisini çeken bir alanda ise derinleşmeye ve uzmanlaşmaya çalışır. Ortaokul ve lise dönemi, okuryazar olmak için gerekli olan alt yapının oluştuğu ve tamamlandığı yıllardır. Televizyonları kapatarak evimizde her akşam kitap okuma saatleri yapabiliriz. Böyle bir aile ve yetişen kişiler de bilgili, beşerî ilişkileri seviyeli, özgüven sahibi olgun kişiler olurlar.

Kendi hayatımızda yaşadığımız ve çevremizde şahit olduğumuz sorunların çoğunun temelinde cehalet ve cehaletten kaynaklanan çapsızlıklar vardır. Bir insanın hayatta kendisine yapabileceği en büyük iyilik kitap okuyarak bilinçli bir okur olmaktır. Bu maksatla İpekyol Gençlik Merkezimizde yaz döneminde de Bağlama, Gitar, Resim, Masa Tenisi, Satranç, Bilgisayar, Arapça, Kuran-ı Kerim, İşaret Dili, Tiyatro, Değerler Eğitimi, El Sanatları, Drama ve Atölye çalışmalarımız devam etmektedir. Her gün her derste son 1 saati kitap okuma etkinliğine ayırdık. Gençlerimizin yanı sıra ailelerimizde eğitime katılarak kitap okumaya başladılar. Böylece  insanlarda hem alışkanlık ve hem de  farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Dedi.

 

 

HERGÜN BİR SAAT KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sevcan Orhan Nossa Costa'da Sahneye Çıktı
Sevcan Orhan Nossa Costa'da Sahneye Çıktı
BAŞKAN CANPOLAT: GAZETECİLİK KUTSAL BİR MESLEK
BAŞKAN CANPOLAT: GAZETECİLİK KUTSAL BİR MESLEK