Advert

Vali Erin: “Malazgirt Zaferi, dünya tarihinin dönüm noktasıdır”

Vali Erin: “Malazgirt Zaferi, dünya tarihinin dönüm noktasıdır”

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Vali Erin: “Malazgirt Zaferi, dünya tarihinin dönüm noktasıdır”
Vali Erin: “Malazgirt Zaferi, dünya tarihinin dönüm noktasıdır” admin
Advert

 

 

 

Türklerin Anadolu’ya hakimiyetinin kapılarını açan Malazgirt Zaferi’nin yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, tarih bilincine dikkat çekti.

 

1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Zaferi’nin, dünya tarihini değiştiren bir dönüm noktası olduğuna değinen Vali Erin, mesajında şunları ifade etti:

 

Dünya tarihini değiştiren büyük zaferlere sahip olan milletimize, Anadolu’yu ebedi vatan yapan Malazgirt Zaferi’nin 948’inci yıldönümünde, Büyük Selçuklu Devleti’nin İkinci Hükümdarı Sultan Alparslan’ı ve bu kutlu yolda hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Zulüm, baskı ve hile ile kurulu bir sömürü düzeninin hakim olduğu 1000 yıl önceki Anadolu topraklarına, asırlar boyunca devam edecek, birlik, beraberlik, kardeşlik, hoşgörü ve dayanışmaya dayalı bir medeniyeti getiren Malazgirt Zaferi, aziz milletimizin kaderini değiştiren, dünya tarihine yön veren bir dönüm noktasıdır.

 

Tarihte görülmemiş donanıma sahip olan 200 bin kişilik Bizans ordusuna karşılık, dörtte bir kuvvetle çarpışan Türk Ordusu, 26 Ağustos 1071 günü elde ettiği zaferle ortak manevi değerler ve aynı kültür etrafında birleşen az toplulukların, menfaat birlikteliklerine nasıl galebe çaldığını gösteren tarihi bir tekerrürdür.

 

Cesareti, yiğitliği, kudret ve azametiyle tüm tarihçilerin takdir ettiği Sultan Alparslan’ın huzur ve sükunet getirdiği Anadolu’nun yanıbaşındaki Irak, Suriye gibi ülkelerde bugün yaşanan yıkım ve acının, o büyük adalete sıkı sıkıya sarılmamaktan kaynaklandığını teessüfle müşahade etmekteyiz.

 

Aradan geçen bin yıldan sonra, Sultan Alparslan’ın izinde aynı topraklarda huzur ve adaletin hakim olması için canlarını feda eden Kahraman Mehmetçiklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Ülkemizin ve milletimizin ebediyen hür ve bağımsız yaşaması, ay yıldızlı al bayrağımızın ebediyen göklerde dalgalanması için şanlı tarihimize sahip çıkmanın, gelecek nesillere doğru şekilde aktarılarak bilincimizin canlı tutulmasının önemine dikkat çekiyor, tüm hemşehrilerime saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.

Vali Erin: “Malazgirt Zaferi dünya tarihinin dönüm noktasıdır”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sevcan Orhan Nossa Costa'da Sahneye Çıktı
Sevcan Orhan Nossa Costa'da Sahneye Çıktı
BAŞKAN CANPOLAT: GAZETECİLİK KUTSAL BİR MESLEK
BAŞKAN CANPOLAT: GAZETECİLİK KUTSAL BİR MESLEK