Büyükelçi Önen’e ziyaretler ve Göbeklitepe tanıtımı

Büyükelçi Önen’e ziyaretler ve Göbeklitepe tanıtımı

Büyükelçi Önen’e ziyaretler ve Göbeklitepe tanıtımı
Büyükelçi Önen’e ziyaretler ve Göbeklitepe tanıtımı admin

Göbeklitepe, THY’nin Çin uçuşlarında Skylife Dergisinde Çince yayınları çok başarılı oldu.

 

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, kendisini ziyarete gelenleri Büyükelçilik konutunda kabul ederken, bir yandan da Göbeklitepe’nin tanıtımı ile ilgileniyor.

 ÇHC Pekin Büyükelçilik görevine başladığı 2017 yılı sonunda, göreve başlar başlamaz Büyükelçilik internet sitesinin kapak kısmına Göbeklitepe resmini eklemiş, Göbeklitepe ile ilgili Pekin’de Sempozyum düzenlemiş ve Çinli gazeteci, sanatçı ve ilgililerin Türkiye’ye gezi yapmalarını sağlayarak Şanlıurfa’ya da uğrayıp Göbeklitepe’yi ziyaret etmelerini ve görüşlerini kendisine iletmelerini istemişti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da 2019 yılını Göbeklitepe Yılı ilan etmesinin ve sonrasında kendisinin de Şanlıurfa ziyaretinde Göbeklitepe’de açılışı yaparak dikkatleri Göbeklitepe’de toplamasıyla UNESCO listesinde yer almış olan Göbeklitepe sayesinde Şanlıurfa’nın ismi çok sık duyulmaya başlandı. Artık Türk Hava Yolları (THY) Çin uçuşlarında Skylife Dergisi Çince yayınlar yapmaya başladı.

 

Büyükelçimiz A. Emin Önen ayrıca, Büyükelçilik konutunda kabul ettiği ve zaman zaman da kendisinin ziyaretler yaparak Çin ile Türkiye arasında her alanda işbirliğine çalışıyor.

 

Skylife Dergisi Çince yayınları ile Göbeklitepe’yi tanıtıyor

Göbeklitepe ve diğer kültürel değerlerimizle ilgili kısa bir açıklama yapan Çin / Pekin Büyükelçimiz A. Emin Önen, “Göbeklitepe gibi Dünya Mirası ilan edilmiş değerlerimizi daha büyük kitlelere tanıtmamız gerekiyor. Bu arada THY Çin uçuşlarında Skylife Dergisi Çince yayınları çok başarılı oldu. Artık düzenli olarak bu uçuşlarda Çince dergimiz çıkıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Finans sektöründe güzel bir haber

Finans sektöründe güzel bir haberin olduğuna dikkat çeken ÇHC Pekin Büyükelçimiz Önen, “Finans sektöründe Çin'den güzel bir haber daha. Vakıf Bank, Çin Exim Bank ile 140 milyon dolar kredi anlaşması imzaladı. Ülkelerimiz arasındaki dış ticaretin finansmanında kullanılacak bu kredinin Çin ile finans alanında işbirliğimizin gelişmesine de katkı sağlayacaktır. Hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Büyükelçi Önen’e ziyaretler sürüyor

Estonya'nın Çin Büyükelçisi Andres Ung, Büyükelçimiz A. Emin Önen'e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Pekin Büyükelçimiz A. Emin Önen, Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ) Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat ve beraberindeki heyeti de Büyükelçilik konutunda kabul ederek, TAÜ'nün Çin Üniversiteleri ile gelecek dönemde yapmayı planladıkları işbirliğine ilişkin bilgi aldı.

Büyükelçi Önen’e ziyaretler ve Göbeklitepe tanıtımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LİGİN LİDERİ RAKİPLERİNE PUAN KAPTIRMIYOR
LİGİN LİDERİ RAKİPLERİNE PUAN KAPTIRMIYOR
Urfalı sanatci Halil kendirli vefat etti
Urfalı sanatci Halil kendirli vefat etti