Advert

Şanlıurfa Karaköprü’de “Basın Müzesi” yapılıyor

Şanlıurfa Karaköprü’de “Basın Müzesi” yapılıyor

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Şanlıurfa Karaköprü’de “Basın Müzesi” yapılıyor
Şanlıurfa Karaköprü’de “Basın Müzesi” yapılıyor admin
Advert

 

 

* Bir süredir dillendirilen ve Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin de başından beri sıcak baktığı ve gerçekleştirme sözünü verdiği ‘Basın Müzesi’ nihayet hayata geçiriliyor.

 

Şanlıurfa Cumhuriyet tarihinden günümüze değin gerek yerel medya, gerek ulusal düzeyde yayın yapan görsel ve yazılı medyanın birçok değerli muhabirini, temsilcisini yetiştirdiği gerçeğinden yola çıkarak, ülke ve Şanlıurfa yararına gazetelerde ve televizyonlarda yayınlanan haberler, fotoğraflar ve basın / yayın araçlarının teşhiri amacı ile ‘Basın Müzesi’ adı altında bir müze kurulması girişimleri nihayet sonuç verdi.

 

 

Karaköprü’ye Basın Müzesi yapılacak

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “Şanlıurfa’nın kalkınmasında, probleminde ve kazanımlarında en büyük pay sahibi elbette ki basın mensuplarıdır. Kamuoyunun sesi olan gazetecilere layık bir Basın Müzesinin yapımı ve hizmete sokulması boynumuzun borcudur. Yine sizlerin teşviki ve önerileri doğrultusunda daha önce kararımızı vermiş ve siz gazetecilerin de katkılarıyla Karaköprü ilçemize Basın Müzesi açmayı belirtmiştik. Yapılması gereken bir yer belirledik, ancak daha uygun yerler olursa da gerekli incelemelerde bulunur ona göre hareket ederiz. Şimdi de gerek sizler ve gerekse biz Türkiye’de bulunan Basın Müzelerini inceleyerek uygun bir projeyi hep birlikte hayata geçiririz” dedi.

 

 

Şanlıurfalı Gazeteciler ve Cemiyetleri adına Başkan Baydilli’ye teşekkür

 

Duayen Gazeteci Salih İlhan ise, “Bu gün hayatını gazetecilik mesleğine adayan Müslüm Abacı kardeşim ve gazeteci arkadaşımız Celal Çiftçi ile birlikte ziyaret ettiğimiz Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve Karaköprü Belediyesi Kültür Müdürü Mehmet Mahmutoğlu ile ‘Basın Müzesi’nin proje çalışmaları ve yer tespiti konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Gazetecilerin haklı çağrısına hemen cevap veren, konuya büyük hassasiyet gösteren ve oluşumun gerçekleşmesi için içtenlikle davranan Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçe Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye Şanlıurfalı Gazeteciler ve Cemiyetleri adına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

 

 

Şanlıurfa Karaköprü’de “Basın Müzesi” yapılıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sevcan Orhan Nossa Costa'da Sahneye Çıktı
Sevcan Orhan Nossa Costa'da Sahneye Çıktı
BAŞKAN CANPOLAT: GAZETECİLİK KUTSAL BİR MESLEK
BAŞKAN CANPOLAT: GAZETECİLİK KUTSAL BİR MESLEK