Arınç: Urfa Bedel Ödeme Noktasında Değil, Bedel Alma Noktasındadır

Arınç: Urfa Bedel Ödeme Noktasında Değil, Bedel Alma Noktasındadır

Arınç: Urfa Bedel Ödeme Noktasında Değil, Bedel Alma Noktasındadır
Arınç: Urfa Bedel Ödeme Noktasında Değil, Bedel Alma Noktasındadır admin

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen '3.Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı'nda söyleşi gerçekleştiren 22. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, Şanlıurfalıların AK Parti'ye olan desteğine değinerek "Urfa bedel ödeme noktasında değil, bedel alma noktasındadır. Urfa'dan hiç bir alacağımız yok, Urfa'ya verecek çok borcumuz var" dedi.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin 50'si yerel olmak üzere 200’e yakın şair-yazarın ve 160 yayın evinin katılımıyla düzenlediği '3.Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarı' sürüyor. Yarın sona erecek kitap fuarının konuğu bu kez 22. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç oldu. Söyleşi ve ardından imza programı öncesi stantları gezerek vatandaşlarla sohbet eden Arınç, ilginin yoğun olmasının kendisini sevindirdiğini söyledi. Özellikle çocuklarla yakından ilgilenen Arınç, Şanlıurfalılarla fotoğraf çektirerek fuarın düzenlenmesinden emeği geçenlere teşekkür etti.

 

"50 YILLIK AKTİF SİYASİ HAYATIMI BU KİTAPTA ÖZETLEDİM"

Gezisinin ardından söyleşi gerçekleştiren Arınç, 'Arınç-Küçük Erbakan' adlı kitabı ile ilgili bilgiler verdi. Konuşmasına Şanlıurfa'nın dünya tarihi üzerindeki önemine değinerek başlayan Arınç, "Şanlıurfa tarih, kültür inanç hazinesidir. Bu hazinelerin başka şehirlerde olması çok nadirdir. Fuarın organizasyonunu gerçekleşmesinde emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum. Urfalıların kitaba olan sevgisi beni çok mutlu etti. Arınç-Küçük Erbakan adlı çalışma benim birinci kitabım. Aktif siyasetten ayrıldıktan sonra yayımlanan ilk kitabım. Söyleşi şeklinde yazıldı. 50 yıllık siyasi hayatımı bu kitapta özetledim. 1967 yılında Erbakan Hoca ile birlikteliğimin ele alındığı kitaptır. Kendisi ile siyasi hayatımızdaki sürecini anlattım" dedi.

 

"ERBAKAN, BÜYÜK BİR BİLİM ADAMIYDI"

Kitabında Erbakan'ı anlatımıyla ilgili özetler sunan Arınç, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın dindar kişiliği ile birlikte bilim insanı özelliğine de dikkat çekti. Arınç, anlatımında "Erbakan hoca dindar bir insandı aynı zamanda dünyada hatırı sayılır büyük bir bilim adamıydı. Özellikle motor ve makine üzerinde neredeyse dünyada kürsüleri olacak bir insandı. Çocukluğum aile hayatımı ve askerlik dönemimi de bu kitapta anlattım. 2000 yılına kadar Fazilet Partisinin Genel Kuruluna kadar devam ediyor kitap. İkinci kitabım inşallah 2001 yılı ile 2011 yılı içerisindeki AK Parti yıllarını kapsayan dönemimi içerecek. İnşallah o kitabım için de Urfa'ya geleceğim" diye konuştu.

 

 

Arınç: Urfa Bedel Ödeme Noktasında Değil Bedel Alma Noktasındadır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Canpolat: Dün Olduğu Gibi Bugün De Halkımızla Bir Aradayız
Başkan Canpolat: Dün Olduğu Gibi Bugün De Halkımızla Bir Aradayız
Maske'den Sakatlar Derneği'ne yardım
Maske'den Sakatlar Derneği'ne yardım