1xbet betist supertotobet

MECLİS’TEN BAKANLIĞA İSTİSNAİ KADROCU TRANSFERİ!

MECLİS’TEN BAKANLIĞA İSTİSNAİ KADROCU TRANSFERİ!

MECLİS’TEN BAKANLIĞA İSTİSNAİ KADROCU TRANSFERİ!
MECLİS’TEN BAKANLIĞA İSTİSNAİ KADROCU TRANSFERİ! admin
Advert

AKP iktidarında sınavsız memurluğun anahtarı istisnai kadroların doldur-boşalt yöntemine dönüştürüldüğü eleştirileri yapılırken, Meclis’te istisnai kadroda bulunan 2 kişinin, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na geçiş yaptığı ortaya çıktı.


CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal’ın Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yürürlüğe girdiği 9 Temmuz 2018 tarihinden bu yana ‘istasnai kadro’ adı altında KPSS’siz, sınavsız bir şekilde kurum bünyesinde işe alınan ve başka kurumlara geçen kişi sayısıyla ilgili soru önergesine Cumhurbaşkanlığı’ndan, TBMM’den ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan cevap geldi.


CUMHURBAŞKANLIĞI: İŞ YOĞUNLUĞUNA GÖRE DEĞİŞİYOR


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı merkez teşkilatında, Cumhurbaşkanlığı kadro kararı ile belirlenen sayıda personelin görev yaptığını belirterek, “Bazı görevler için kamu kurumlarından geçici personel görevlendirilmesi yöntemiyle veya 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 59. maddesine göre istihdam sağlanmakta olup, bu dönemsel olarak iş yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir” dedi.


Oktay’ın atıfta bulunduğu 657 sayılı Kanun’un 59. maddesinde “İstisnai Memurluklar” belirtiliyor.

ŞENTOP DÖNEMİNDE ÖZEL KALEM’E 1 KİŞİ ATANDI

Meclis adına Tanal’ın soru önergesini cevaplandıran TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç ise Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un görevi devraldığı 24 Şubat 2019 tarihinden bu yana istisnai memuriyet kadrolarından biri olan Özel Kalem Müdürlüğü kadrosuna 1 kişinin atandığını, bu kişinin başka kurumlara atamasının yapılmadığını bildirdi.

TBMM’DEKİ 2 İSTİSNAİ KADROCU BAKANLIĞA GEÇTİ!


Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise 10.07.2018 tarihli ve 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi kapsamında yeniden teşkilatlanan bakanlıklarına 10 Temmuz 2018 tarihinden bugüne kadar istisnai kadroya 2 personelin atandığını belirtti. Kasapoğlu, istisnai kadroya aldıkları bu 2 kişinin daha önce TBMM bünyesinde görev yaptığını aktardı.

 

 


Av. Mahmut TANAL
CHP İstanbul Milletvekili
İnsan Hakları Komisyonu Üyesi
Tel: 0312 420 55 60-61
Faks: 0312 420 20 90

MECLİS’TEN BAKANLIĞA İSTİSNAİ KADROCU TRANSFERİ!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da bugün vefat eden vatandaşlarımız
Şanlıurfa’da bugün vefat eden vatandaşlarımız
Alaattin Çakıcı Çukurova'yı Salladı
Alaattin Çakıcı Çukurova'yı Salladı