ankara escort

Şanlıurfa barosundan öğretmene ilişkin basın açıklaması

Şanlıurfa barosundan öğretmene ilişkin basın açıklaması

Şanlıurfa barosundan öğretmene ilişkin basın açıklaması
Şanlıurfa barosundan öğretmene ilişkin basın açıklaması admin

İlimiz Şanlıurfa Siverek ilçesinde, okul bahçesinde çiçek köklerini kazarken yalnız başına olduğu için maske takmayan öğretmen Ramazan Erdoğan’ı fark eden polis memurları, maske takmadığı için işlem uygulamak istemiş ve bu minval üzere yaşanan diyalog esnasında basına da yansıdığı üzere polis memurlarının vatandaşımızı yasalarla ve insanlıkla bağdaşmayacak muameleye maruz bıraktığı görülmüştür.

Her şeyden önce görevli memurların uygulamak istediği idari işleme esas kabahati bizzat kendilerinin işlediği basına da yansıyan kamera kayıtlarından açıkça anlaşılmaktadır. Bu sebeple öncelikle Siverek Kaymakamlığına bu kabahati işleyen polis memurlarına idari para cezası uygulaması çağrısında bulunuyoruz. Zira polis memurları iki kişi olarak araçtan maskesiz inmekte ve yine maskesiz indikten sonra hem birbirilerine hem de vatandaşa maskesiz sokulmaktadır. Bir süre yaşanan diyalog sonrasında maskelerini ceplerinden çıkarıp takmakta ve bu şekilde kabahat işledikleri açıkça görülmektedir.

Maske takma kabahatinin oluşum şekline gelince; maske takmanın maksadı covid-19 bulaşıcı hastalığının bir başkasına bulaştırılmasının veya da bir başkasındaki hastalığa maruz kalmanın önüne geçmektir. Tek başına olunan vakitte maske takma herhangi bir tedbir olmadığı gibi kabahatin oluşumuna da vücut vermemektedir.

Vatandaşımıza uygulanan hukuka aykırı fiile gelince; yasa gereği nizamı, insanların can, mal ve onurlarını korumakla mükellef polis memurlarının vatandaşlarımıza hakaret etmesi, canına ve malına zarar vermesi ve onur kırıcı davranışlarsa bulunması kabul edilemez.

Şanlıurfa Barosu olarak bu tarz fütursuz davranışların karşısında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, yetkili makamları hem yaşanan olay ile ilgili gerekli işlemlerin yapılması ve görevli memurların bundan sonra vatandaşlarımıza karşı hassas olmaları yönünde uyarması çağrısında bulunuyoruz.

Şanlıurfa barosundan öğretmene ilişkin basın açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Güventürk Adında Yetkilimiz Yoktur
Mehmet Güventürk Adında Yetkilimiz Yoktur
GELECEĞE NEFES OLDU
GELECEĞE NEFES OLDU