1xbet betist supertotobet

Urfa HDP’il örgütünden basın açıklaması

Urfa HDP’il örgütünden basın açıklaması

Urfa HDP’il örgütünden basın açıklaması
Urfa HDP’il örgütünden basın açıklaması admin
Advert

4 Haziran 2020 tarihi itibari ile T.B.M.M’de çıkan karar doğrultusunda Hakkari Milletvekili Leyla GÜVEN Diyarbakır Milletvekili Musa FPARİSOĞULARI ile C.H.P İstanbul Milletvekili Enis BERBEROĞLU’nun vekillikleri haklarında kesinleşmiş cezalar bulunduğu gerekçesiyle düşürülmüştür.

 

Halkımızın siyasal mücadeledeki kazanımlarına karşı islenen darbe mekaniğinin alt yapısı aslında 2 Mart 1994’de yani 26 yıl önce T.B.M.M de çıkan ve 5 Milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılıp tutuklanmaları ile sonuçlanan kararla geliştirilmiştir. Uygulamanın üzerinden 26 yıl geçmesine rağmen, işletilen  bu darbe mekanizması tekerrür edilmek istenen bir sürecinde göstergesidir.

 

Her geçen gün büyüyen ve Türkiye Demokrasisini siyasal çizgisinde temel prensip haline getiren, Kürt siyasi hareketinin temsilcisi olan HDP’nin kazanımlarını hazmedemeyen Faşizm özelikle 7 Haziran 2015 Seçimlerinde gerçekleşen başarıya karşı 4  Kasım 2016 da bir kez daha devreye girerek, siyasi darbe mekaniğini devreye sokarak o dönem HDP Eşbaşkanları olan Selahattin DEMİRTAŞ ve Figen YÜKSEKDAĞ’da dahil  olmak üzere 13 Milletvekilini tutuklamışlardır.

 

24 Haziran 2018 Genel seçimlerinde ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde tüm zorbalıklara rağmen yeniden Kürt siyasal hareketi güç kazanarak demokratik mücadeleye ivme kazandırdılar. Demokratik siyaset alanında başarısız olanlar, devletin gücünü de arkasına alarak faşizmi tüm alanlara yaymak istediler. Bundan dolayı yeniden Kürt halkına karşı bir siyasi soykırım politikasını devreye soktular. COVİD – 19 süreci ile Kürt halkına karşı başlatılan topyekün savaş konsepti bu gün Leyla GÜVEN ve Musa FARİSOĞLUNUN dokunulmazlıklarının kaldırılması ile doruk noktasına ulaştırılmıştır. Bu kararı, bu faşist uygulamayı meşru görmediğimizi Halkın  siyasal seçiminin bir avuç zorba güç tarafından değiştirilmeyeceğini tüm ısrarımızla belirtiyoruz. Kürt Halkına karşı başlatılan topyekün savaşa karşı topyekün direniş içerisinde olacağımızı belirtiriz tüm bu saldırılar ile bizleri yıldırıp teslim alacaklarını sanan faşist ortaklığa tek cevabımız direniş olacaktır. Bu kapsamda mücadelemiz ‘’zafer ile sonuçlana kadar yaşamak direnmektir’’  ilkesi ile direnişimizden asla vazgeçmeyeceğimizi basın ve kamuoyu önünde bir kez daha deklare ediyoruz.

 

 

Urfa HDP’il örgütünden basın açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?
Şanlıurfa’da bugün vefat eden vatandaşlarımız
Şanlıurfa’da bugün vefat eden vatandaşlarımız