1xbet betist supertotobet

Bunlar Ceylan mı? Sırtlan mı?

Samsat kapısı olarak bilinen alanda geçtiğimiz yıllarda yapılan Şanlıurfa’nın simgelerinden olan ceylan heykellerinin son hali görenlerin aklına bunlar Ceylan mı? Sırtlan mı? Sorusunu getiriyor.

Bunlar Ceylan mı? Sırtlan mı?
Bunlar Ceylan mı? Sırtlan mı? admin
Advert

Samsat kapı meydanında bulunan ve Şanlıurfa’nın simgelerinden olan ceylanların heykellerinin son hali adeta içler acısı bir durumu andırıyor. Uzun zamandan beri bölgede bulunan ve kimler tarafından tahrip edildiği belli olmayan ceylan heykellerinin tahribatlar sonucu burunları kulak ve boynuzları kırılınca ortaya çıkan görüntünün adeta bir sırtlanı andırdığını söyleyen vatandaşlar, heykellerin şu anan kadar neden düzenlenmediğini merak ettiklerini söylediler.

Belediyelerin bu ve benzeri konularda neden bu kadar duyarsız kaldıklarına bir anlam veremediklerini söyleyen vatandaşlar; “Şanlıurfa’nın simgelerinden olan ceylanların heykellerinin uzun yıllardan beri son halleri içler acısı bir durumda.

Zarif görünümlerinden eser yok. Her tarafı kırılmış ve adeta ceylan görünümünden daha çok sırtlan görünümüne çevrilmiş durumdalar. Oysaki bu heykeller ilimiz ziyarete gelen turistlere ilimizde bulunan ve simgeleşmiş figürlerin göstergesi olarak anlatılıyor.

Bu halleri ile ilimizi ziyaret edenlere bunlar ceylan figürleri denilse bile kimse inanmaz ve daha çok yırtıcı hayvanlara benzetirler. Ne yazık ki yıllardan beri bu halde bulunan bu heykellere hiçbir belediye el atmadı ve düzenlemedi.

Oysaki yanı başımızda bulunan ve her defasında rekabet içerisinde olduğumuz Gaziantep ilinde böyle bir duruma rastlamak mümkün değil. Antep belediyeleri bu gibi konularda oldukça duyarlı, ilin adına herhangi bir zarar gelmesin diye kısa sürede çalışmalar yaparak bu ve benzeri durumların oluşmasını önler ve onarırlar.

Fakat ne yazık ki Şanlıurfa belediyeleri bu konuda oldukça duyarsız. Yıllardan beri alanda bulunan ve tahrip olmuş heykellerin yanına bile yaklaşmıyorlar. Hiçbir çalışma yok. Keşke Gaziantep belediyeleri bu konuda bizlere yardımcı olsa.” Şeklinde konuştular.

şanlıurfa son dakika ceylan heykelleri sırtlan özel haber urfa haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da bugün vefat eden vatandaşlarımız
Şanlıurfa’da bugün vefat eden vatandaşlarımız
Alaattin Çakıcı Çukurova'yı Salladı
Alaattin Çakıcı Çukurova'yı Salladı