1xbet betist supertotobet

Kırtasiyeler yeni dönemden umutlu

Korona virüs süreci kırtasiye sektörünü de etkiledi. Ders yılının ikinci yarısında baş gösteren korona virüs nedeniyle okullar tatil edilince kırtasiyelerde iş hacmi yarı yarıya düşüş gösterdi.

Kırtasiyeler yeni dönemden umutlu
Kırtasiyeler yeni dönemden umutlu admin
Advert

Korona virüs tüm dünyada iş sektörlerini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Ülkemizde eğitim öğretim yılının ikinci yarısında kendini gösteren korona virüs nedeniyle tatil edilen okullar kırtasiye sektöründe işlerin aksamasına neden olurken, Şanlıurfalı kırtasiye işletmecileri geçecek yeni dönemden umutlu olduklarını belirttiler.

Kırtasiye ürünlerinin özellikle eğitim öğretim yılı başlarında iş hacimlerinin açıldığına dikkat çeken Cahit kırtasiye sorumlusu Cengiz Bitmiş, yeni eğitim öğretin yılından umutlu olduklarının altını çizdi.  Cahit kırtasiye sorumlusu Cengiz Bitmiş; “korona virüsten etkilenmemizin asıl nedeni, beklenmedik bir anda okulların tatil olması ve öğrencilerin okullarla diyaloglarının kesilmesi söz konusu oldu.

Buna birde EBA eklenince öğrenciler bu defa dijital ortama adapte oldular. Bu defa da kırtasiyeyi neredeyse unuttular. Ayrıca özel sektörde çalışan birçok vatandaş var. Bu vatandaşlar bulunmakta. Bu insanların alım gücü oldukça düştü. Bu duruda kırtasiye sektörünü etkiledi.

Maliyetler ile ilgili bir artış olmadı. Geçtiğimiz yılın fiyatları bu yılda geçerliliğini sürdürmekte. Bu nedenle vatandaşlar daha rahat olmalı. Kırtasiye ürünlerin de bir zam durumu söz konusu değil. Vatandaşlar rahat olsunlar.

Önümüzdeki dönem için beklentilerimiz oldukça yüksek. Korona virüsün etkisinin azalmasıyla birlikte yeni dönemde öğrenciler eğitim öğretime daha sıkı bir şekilde sarılacak. Bu durumda kırtasiye sektörüne yarayacak. Bizlerde sektörden nasibimizi alacağımızı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

korona virüs şanlıurfa haberleri son dakika haberler ekonomi cahit kırtasiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?
Şanlıurfa’da bugün vefat eden vatandaşlarımız
Şanlıurfa’da bugün vefat eden vatandaşlarımız