1xbet betist supertotobet

Maske denetimleri arttırıldı

Korona virüs yayılımı hız kesmiyor. Şanlıurfa’da korona virüs tedbirleri kapsamında maske denetimleri arttırıldı. Uymayan vatandaşlara cezai işlemler uygulanıyor.

Maske denetimleri arttırıldı
Maske denetimleri arttırıldı admin
Advert

Covid-19 hız kesmiyor. Yeni normalin başladığı günden bugüne kadar çok sayıda insanın hastalanmasına çok sayıda insanında ölümüne yol açan korona virüs, yeni normal dönemle birlikte etkisini arttırarak devam ediyor. 

Şanlıurfa’da virüs yayılımının artmasıyla birlikte polis ve zabıta ekipleri denetimleri arttı. Özellikle vatandaşların yoğunluk oluşturduğu alanlarda maske denetimlerini sürdüren ekipler, kurallara uymayan ve maskesi olmayan vatandaşlara cezai işlem uyguladı.

Balıklıgöl kent platosu girişinde bekleyen ekipler, maske denetimlerini yaparak aynı zamanda alanı ziyaret eden vatandaşlara uyarılarda bulundular. Virüs yayılımın giderek arttığını belirten ekipler, ayrıca sosyal mesafe kurallarının bu dönemde oldukça önemli olduğuna dikkat çekerek, vatandaşların yayılımı azaltmak için sağlık bilim kurulunun uyarılarını dikkate almaları konusunda vatandaşlara tavsiyelerde bulundular.

Virüs yayılımının önüne geçmek için yapılan uyarıları dikkate almanın son derece önemli olduğunu belirten duyarlı Vatandaşlar; “Havaların soğuk olduğu dönemde virüs yayılımı bu kadar sık değildi. Fakat, yeni normal dönemle birlikte havaların ısınmasının yayılımı azaltması beklenirken, ne yazık ki yayılımın arttığını görmeye başladık.

Bu artış hızının bir an önce düşmesi gerekiyor. Bunun için sağlık bilim kurulunun almış olduğu kurallara ülke olarak harfiyen uymak zorundayız. Aksi takdirde virüs yayılımının artarak devam ettiğine şahit olacağız. Bir an önce gerekli tedbir kararlarına uyarak yayılımı azaltmamız gerekiyor.” şeklinde konuştular.  

şanlıurfa korona virüs covid-19 asayiş haberleri denetimler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlaç Kullanmadan Sivilce Tedavisi
İlaç Kullanmadan Sivilce Tedavisi
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?