1xbet betist supertotobet

İlaçlamaya rağmen keneler artıyor

Ulucami avlusunda bulunan ve mezarlık bahçesi olarak bilinen alanda geçtiğimiz günlerde objektiflerimize yansıyan keneler, ilaçlamalara rağmen çoğalmaları dikkatlerden kaçmadı.

İlaçlamaya rağmen keneler artıyor
İlaçlamaya rağmen keneler artıyor admin
Advert

Özellikle bünyesinde bulundurduğu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı nedeniyle tehlikeli haşereler sınıfında bulunan kenelerin bu defaki adresi Ulucami avlusunda bulunan ve mezarlık bahçesi oldu. Çok sayıda kenenin mekân tuttuğu alanda belediye ekipleri geçtiğimiz hafta ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

Yapılan ilaçlamanın ardından bölgede kenelerin yeniden görülmesi tedirginliğe neden oldu. Kenelerin adeta ilaçlamada kullanılan kimyasallara karşı adeta bağışıklı olduğunu söyleyen vatandaşlar, kenelere karşı daha etkili bir ilaçlama çalışması yapılması gerektiğini belirttiler.

Kenelerin taşımış olduğu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığının kısa süre içerisinde bulaştığı canlıları öldürdüğünü belirten vatandaşlar; “bu son derece tehlikeli bir hastalık türü ve bu virüsten kurtuluş şansı kesinlikle yok. Bu genelde keneler aracılığıyla bulaşan bir hastalık türü.

Keneler geçtiğimiz hafta mezarlık bahçesinde görüldü ve bu bahçe sık kullanılan bir alan. Özellikle çocuklarımız bu bölgeyi sıklıkla kullanıyor ve aynı zamanda cuma günleri sosyal mesafe kuralları çerçevesinde bu alanda namaz kılan vatandaşlar oluyor.

Bir an önce yetkili belediyenin büyük şehir veya ilçe belediyesi herhangisi olura olsun, bu kenelerin yok olabileceği ilaçlama çalışması yapması gerekli. Aksi halde keneler, korona virüsün ardından Şanlıurfa da Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı ile canlar alacak. Önlemlerin acile alınması gerekiyor” şeklinde konuştular. 

Haber: İbrahim UYGUR

şanlıurfa keneler ulucami ilaçlama son dakika haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlaç Kullanmadan Sivilce Tedavisi
İlaç Kullanmadan Sivilce Tedavisi
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?