1xbet betist supertotobet

Çiftçi; ‘Baro Başkanı Gazetecilerden Özür dilemeli’

Gazeteci ve Yazarlar Cemiyet Başkanı ve Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi Celal Çiftçi: Şanlıurfa Baro Başkanının basına yönelik yaptığı açıklamaya tepki göstererek, Öncel’in gazetecilerden özür dilemesini beklediklerini söyledi.

Çiftçi; ‘Baro Başkanı Gazetecilerden Özür dilemeli’
Çiftçi; ‘Baro Başkanı Gazetecilerden Özür dilemeli’ admin
Advert

Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel, Şanlıurfa medyasının, Türkiye’de birçok baro başkanının içerisinde yer aldığı savunma yürüyüşüne yer vermediği iddiasında bulundu. Şanlıurfa’da yayın yapan birçok medya kuruluşunda baro yürüyüşüne ilişkin haberler çıkmasına rağmen, Baro başkanı Abdullah Öncel’in bu suçlayıcı açıklamayı yapması, gazeteciler tarafından tepkiyle karşılandı.

Gazeteci ve Yazarlar Cemiyet Başkanı ve Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi Celal Çiftçi, “Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel’in yerel basın ile ilgili açıklamaları kabul edilemez. Şanlıurfa yerel basını olarak Baro Başkanı Abdullah Öncel’den özür bekliyoruz” dedi.

Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel, “Yürüdük, tartaklandık, meclis kapılarında sabahladık. Lahmacundaki soğan kadar Urfa mahalli basınında merak uyandırmadık. Bu utanç da sizin olsun” açıklamasını yapmıştı.

Bu açıklamaya tepki gösteren Çiftçi, “Şanlıurfa’da yayın hayatına başladığımız ilk günden beri her zaman hak ve haklının yanında durmaya özen gösterdik. Baro Başkanı Abdullah Öncel’in yerel basına yönelik yaptığı bu talihsiz açıklamasını çok kayda değer görmediğimi ifade etmek istiyorum. Çünkü bizzat sahibi olduğum Olay Medya, baro dahil tüm STK’ların haberine yer veriyor ve ayrıca savunma yürüyüşüne ilişkin de defalarca haber yayınladık. Baroların yürüyüşüne ilişkin ve tüm engellemeleri gündeme taşıdık. Birçok medya kuruluşu da aynı şekilde bunları gündeme getirdi. Öncel, yapılan haberleri takip etmiyorsa burada suçlu kendisidir. Yaptığı bu talihsiz açıklamadan dolayı da kendisinden özür dilemesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

şanlıurfa celal çiftçi son dakika haberler tepki baro başkanı abdullah öncel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlaç Kullanmadan Sivilce Tedavisi
İlaç Kullanmadan Sivilce Tedavisi
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?