1xbet betist supertotobet

Toru; “Sevenlerimiz için siyasete girdim’

İş İnsanı İbrahim Toru ile yapmış olduğumuz söyleşimizin dördüncü kısmında siyasete giriş nedeni ve siyasetin önemini konuştuk. Siyasete giriş hikayesini anlatan İş İnsanı İbrahim Toru aynı zamanda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Toru; “Sevenlerimiz için siyasete girdim’
Toru; “Sevenlerimiz için siyasete girdim’ admin
Advert

İş İnsanı İbrahim Toru, söyleşimizin bu kısmında siyasete giriş hikayesini bizlerle paylaştı. Toru, birçok insanın siyaset konusunda da yapamayacağını ve pes edip bırakacağını iddia etmesine rağmen bu günkü geldiği noktayı ve sonrasını bizlerle paylaştı.

Muhafazakâr çizgimizden ödün vermedik

İş İnsanı İbrahim Toru, siyasi görüş olarak muhafazakâr çizgiden ödün vermediklerini belirterek; “Siyasete girişimiz yani biz daha önceki AK Parti kurulmadan önceki çizgimiz genelde Erbakan olarak da ailemiz muhafazakâr bir aile tablosu olduğundan dolayı öyle devam etti.  AK Parti kurulduğunda da AK Parti'nin kurucu ve gençlik kolları başkanlığını yaptım.  Tabii ki Gençlik Kolları Başkanlığın yaparken de o günkü dönemlerde 2 tane milletvekilimiz vardı. Zülfikar İzol ve bir de Yahya Akman’dı.

Milletvekillerimizden özellikle Yahya Akman bizi çok destekledi ve kurucu İl Başkanı Müfit Yetkin Bey bizim de birlikte olmak istedi ve biz kurucular listesinde yaklaşık 4 ay Gençlik Kolları başkanlığını yaptık. Daha sonraki dönemden sonra da genel kurul olduktan sonra iki Milletvekilimiz kendi arasında anlaşamadılar. Ortak haricinde o bir isim bu bir isim verdikten sonra daha sonra bir isim verdiler ve bizde sonrasında baktık ki o isim bir milletvekilinin tanıdığı ve o milletvekilinin referansı ile olmuş.

Ahde vefa maalesef yok

İş İnsanı İbrahim Toru, siyasette ahde vefanın olmadığının altını çizerek şöyle konuştu; “Daha sonra ben onu gördükten sonra Siyasette maalesef hak adalet çalışma ve ahde vefanın olmadığını daha iyi gördüm genç yaşta. Gençlik kolları başkanlığını yaptıktan sonra işime gücüme markalaşmaya önem vermeye çalıştım. O ekipten Yaklaşık 5 tanesi yine gençlik olarak devam etti. Daha sonra ben gibi 2005’ten sonra yine bizim arkadaşlarla birlikte bu defa yönetime girdik. Ben yedektim. Daha sonra 2008'den sonra da Asil oldum. 2008 de yani 2005-2008, 2015'e kadar yaklaşık 10 yıllık bir görevde de Siverek'te 2 yıl Bozova'da bir yıl, Hilvan’da bir yıl, ardından il koordinatörlüğü daha sonra 4 yıl il başkan yardımcılığı ve yönetim görevler aldım. Allah’a hamdolsun, verilen görevi en güzel şekilde yürütmeye çalıştık.

Alınımız AK şekilde verilen görevleri yürütmeye çalıştık. Televizyonculukta medyadaki arkadaşlar gazeteci arkadaşlarla birlikte kurumsal kimliğe geldik ve netice itibariyle kurumsal kimlikte de bizim Her hafta cuma günü saat 2'de basın toplantısı olurdu. Bir de gündemle ilgili salı günleri basın toplantı ve bunu kurumsal olarakta camiadaki verirlerdi. Ardından aile kararı ile birlikte ben milletvekili için 2015'de aday adayı oldum. Hatta siyaset ile ilgili birilerinin yine bizi kışkırtması tarik etmesi ile birlikte benim çok efendi duruşum sakin duruşum, ya bu İbrahim Toru çocuktur sahipsizdir, kendisi ile ilgili bir şey çıkmaz ama kendi kendini kanıtlamaya çalışıyor bir şey yapmaya çalışıyor. Dedim ki ben sahipsiz değilim, efendiyim netice itibariyle görünmez şekilde sevenlerimiz var.

Dualar var ama beni mütevazi oluşum beyefendi oluşum saf olduğum manasına gelmez sahipsiz olman manasına gelmez. Daha sonra bir arkadaşım ağır bir kelime kullandı. Hem bizim bölge adına hem şansımız ile ilgili de ya dedi toparlasanız toparlarsanız ancak birkaç kişi toplarsınız dedi. Ben ise müsaade et dedim ve ben Urfa tarihinde bir ilk olarak da 22 Şubat'ta kendi mitingimizi kapalı spor salonunda O günkü zor şartlarda sevenlerimiz, dostlarımız, bize gönül verenler ve akrabalarımızla birlikte belki 7 bin kişilik bir salonda Urfa tarihinde ilk defa hem de canlı yayın televizyonla ilgili bağlantılı mesajlar verdik. Milletvekilliği de belediye başkanlığı da gelip geçicidir. Makamlar paralar hepsi gelip geçicidir.”

Listelerde sınırda yer bulduk

Listeye girdikten sonra bu defa en son sıralarda yer verildiğine dikkat çeken İş İnsanı İbrahim Toru: “Önemli olan insanlık bir şeyler bırakabilmek. Arkandan Allah razı olsun iyi insandır diyebilmek. Yoksa siyasetle ilgili değil tabii ki bu dönemde 2015'i olmayana kadar maalesef üzüntüye girdik sevenlerimiz moralleri bozuldu. Erken seçim tekrar oldu. Bize diğer partilerden de teklifler geldi. Fakat ben yani AK Parti Recep Tayyip Erdoğan’ı Sayın cumhurbaşkanımı sevdiğimden dolayı ben onun yanından ayrılmayı katiyen düşünmedim. O dönemde de 2018 Kasım ayında da erken seçim kararı aldıktan sonra bizim listede görünmemiz gerekirken maalesef orada farklı listeler oldu ve listelerde olduktan sonra da olmadı.

Daha sonraki kısmet nasip 2018 seçimlerindeki listeye girdik fakat listelerin de enteresanı olan haklımızın yine gönlüne yüreğine su serpmek olanağı olmadı. Maalesef bizi sınıra koydular ve hatta ben de o günkü şartlarda çok büyük efor harcadık. Bazen gece çalıştık ama Allah'a hamdolsun milletvekili adayı olarak da yani bütün ilçeleri dolaşan tek kişiydik. Sayın Bakanımız bile bir iki tane ilçeye gitmemişti ama tüm ilçeleri dolaşan ve her yerde de Allah'ın verdiği sevgiyle karşılaşan birisi olduk ve halkın diliyle de en çok çalışan en çok mücadele eden en çok sevgi ile toplumun insanlarla birlikte olmalarına vesile olduk ve orada da en iyi şekilde temsil ettiğimize İnanıyorum.

Tabii ki bizi özellikle de sıralamamız noktasında da halkın çok büyük tepkisi vardı neden İbrahim Toru Urfa sevdalısı halkın adamı neden bu sınırda? Onu da Tabi ki siyasi büyüklerimiz Bazı şeylerde söyleyemiyorlardı ama ben seçim bölgesinde daha rahat duruyordum. Özellikle demek ki beni hudut alay komutanı yapmışlar, espri bu ya özellikle bilerek beni sınıra koymuşlar sevenlerimizin oylarını almak için. Nasip kısmet olmadı netice itibariyle de halkımızın gönlünde ve duasında kaldığınızda eminiz. Siyaset te sabır işidir, özellikle bir yerden bir yere atlama olanağı değildir. Halkın dili ile halkın isteklerini yerine getirmektir. Eğer toplumunda maalesef istediği Ankara'nın dediği olsun Urfa’nın dediği eğil, halkın dediği değil, Ankara ne diyorsa o olsun. O da yanlıştır en önde gelen halktır.”

Cumhurbaşkanımızın en güzel sözü halk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğu hayranlığı dile getiren İş İnsanı İbrahim Toru ; “Cumhurbaşkanımızın güzel bir söz var bizim bazı siyasi arkadaşımızın unuttuğu şeydir. Sayın Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz gecesinde kullandığı meşhur söz ben bugüne kadar en büyük gücü hakta gördüm. Halktan daha büyük bir güç görmedim. Halkın sevgisini gönlünü alana onun muhabbeti kalır. Bazılarının güç olarak ta 2 dönem olur 3 dönem olur dönem bittikten sonra da eğer siz halkınıza geri dönüş yapamıyorsanız sorun vardır. Bittikten sonra teşekkür ziyaretlerine devam ettim. Ben halen insanların arasındayım toplumun arasındayım. Yani belli bir yerlere gelmek önemli değildir. Siyasete niye girmiyorum? benim paraya ihtiyacım yok makama ihtiyacım yok, ama siyasete neden ihtiyaç var sahipsiz Urfa’nın dediğin vakit bazıları çok üzerine alınacak nesi sahipsiz diye, yani O da Rabbimin bir hikmeti nimetidir.

Şimdi Bazı yerlerde resmiyete görevimiz olursa göreviniz olduğu müddetçe bazı şeyler yapasınız. Bende Amerika'daki Central Park'ı Urfa’ya kazandıralım, Disneyland’ı Urfa'ya kazandıralım. Bir sürü işlerimiz var. TİGEM Türkiye'nin en büyük geniş katma değer ürünleri yaparak işsizliği yok edelim. Bunlar siyasetle olur. Benim kendi alanın sadece ticaret değil herkesi ilgilendiren olayları dile getirip çözmektir. Size bir tane örnek vereyim, Türkiye'de Erlerin aldığı maaş 87 liraydı. Araştırdım ve o günkü dönemde Sayın Ali Babacan Ahmet Davutoğlu başkanlığı döneminde üzerlerine üzerlerine gerektiği yerde gazetecilik kimliği ile giderek dedim ki bu işverenlere Siz SSK konusunda ceza veriyorsunuz fakat devlet te burada aynı şeyi yapıyor.

Ve bu mücadelemiz neticesinde Türkiye'nin gündemine oturduk birçok ulusal gazete manşet yaptılar Toru’yu dinleyin diye, ücretle ilgili madem bedelli askerlik yapmıyorsunuz o günkü şartlarda 15 aylık bu askerlerimize kusura bakmayın asgari ücret vereceksiniz, hem işinden he eşinden hem de Ailesinden yapıyorsunuz. Bu adam askere gittiğinde 87 lira alacak eşi evinde perişan kalacak ve yuvayı da dağıtacaksınız. Bunlarla ilgili kamuoyu oluşturduk ve Allah razı olsun dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu 87 lira olan maaşı yüzde 356 artırarak yaklaşık 400 lira aylık bağladı. Onu da Türkiye'deki askerlerimiz için olan mücadelemiz neticesindedir. Bu tür projeler üretilmesi lazım. Bugün Şanlıurfa da ki en büyük sorunlardan bir tanesi işsizlik. Gençlerimiz ümit bekliyor.

Gençlerimiz üniversiteyi bitiriyor ama nereye gideceğini bilmiyor yine torpil mi olacak Yine bir şey mi olacak artık bunları konuşması lazım. Halkımızın en büyük çektiği sıkıntılardan adam derece yapmış yüksek yerlerde iyi üniversite bitirmiş, giremiyor ama gizli torpille birlikte bir tanesi gelmiş. Bu da hak değil adalet değil o zaman bu kadar çalışması nereye gitti?”

Tamam mı Devam mı?

İş İnsanı İbrahim Toru, siyasi geleceği konusunda tamam mı devam mı konusundaki görüşlerini ise şöyle belirtti; “2014’te Eyyübiye belediye başkanlığı ile ilgili ismimizi söylediler ailemden ve şahsımızla ilgili onay çıkmadı. Son zamanlarda anketleri de yine en üstte olan yine biz olduk zaten bu işi mevcut olan başkanlarda yapıyor. Benim kendi gördüğüm yani belediyecilik ile ilgili halkımızla benim düşüncem biraz farklı.

Halkımız diyor ki işini gör İhale mi ver benim işimi gör ne yaparsan yap ne olursa olsun. Ben o düşüncede değilim. Urfa’mda bulunduğum işin en iyisi yapmak için adeta delice çalışırım gece gündüz çalışırım. Ama ben yenilikçiyim, ilk çiyim. Benim amacım derdim ben kimseyi taklit etmem, gittim yolda taklit edilirim. O yüzden gelecekte de Siyasette neyin ne olacağını Allah bilir biz tekrar halkımızın gönlündeki yerine talibiz. Bize yine bu konularda seni istiyoruz dedikleri vakit, akrabalarımızla dostlarımızın da onayına saygı göstereceğiz. “

Devamı Yarın...

ibrahim toru son dakika röportaj şanlıurfa haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlaç Kullanmadan Sivilce Tedavisi
İlaç Kullanmadan Sivilce Tedavisi
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?