1xbet betist supertotobet

Uz Dr. Bağış; ‘Daha Güçlü Bir Şanlıurfa Tabip Odası İçin Sözümüz Var’

Yarın yapılacak olan Şanlıurfa Tabipler Odası Başkanlığı seçimi öncesinde Şanlıurfa Hekim Birliği adına adaylığını açıklayan Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Ziya Bağış, daha güçlü bir Hekimler Odası için hekimlere söz verdiklerini söyledi.

Uz Dr. Bağış; ‘Daha Güçlü Bir Şanlıurfa Tabip Odası İçin Sözümüz Var’
Uz Dr. Bağış; ‘Daha Güçlü Bir Şanlıurfa Tabip Odası İçin Sözümüz Var’ admin
Advert

Şanlıurfa Tabipler odası Başkanlık seçimleri 19 Temmuz’da gerçekleştirilecek. Oda başkanlığına Şanlıurfa Hekim Birliği adına adaylığını açıklayan Uzman Doktor Ziya Bağış, Şanlıurfa da görev yapan doktorların en iyi hizmetleri hak ettiklerinin altını çizdi.
Dr. Bağış, Daha Güçlü Bir Şanlıurfa Tabip Odası İçin Sözlerinin olduğunu belirterek; “Bundan 5 ay önce, yıllardır özlemini duyduğumuz, sahanın sorunlarına duyarlı, aktif ve girişimci bir Tabip Odası hayali ile İyi Hekimlik Adına diyerek, hekim öncelikli anlayışla Hekim Birliği grubumuzu kurarak yola çıktık. Yıllardır çığ gibi büyüyen sorunlarımıza karşı, bir olarak, birlikte olarak, güçlerimizi birleştirerek savaşmak, bu savaşta hiçbir hekim arkadaşımızı ötekileştirmeden, dışlamadan, yalnızlaştırmadan hareket edebilmek, Tabip Odamızı gerçek kurumsal kimliğine kavuşturabilmek için bir araya geldik.
Çıktığımız yolda sorunlarımızın farkındayız. Gittikçe olağan hale gelen sağlıkta şiddet, hekimlik
mesleğinin değersizleştirilmesi, hekimlik onurunun ayaklar altına alınmaya çalışılması, bizleri
köleleştiren sistemin çarkları altında gün geçtikçe artan angarya ve iş yüklerinin altında ezilmemek, kaybettiğimiz özlük haklarına ve günden güne eriyen maaşlarımıza dikkat çekmek, tüm bu olumsuzluklarla etkin mücadele edebilmek, tüm bu mücadele içinde de ülkemizin bağımsız bütünlüğüne sahip çıkarak çalışmak üzere Sözümüz Var.

Amacımız siyaset değil, amacımız bize bahşedilecek koltuklar da değil. Amacımız İyi Hekimlik Adına, sadece hekim haklarına yönelik sorunların çözülmesi. Bu yolda koşulsuz şartsız, eğilip bükülmeden, bahaneler arkasına saklanmadan doğru bildiklerimizi her platformda savunmak, yanlışları dile getirmek, düzeltilmesi gereken konularda söz sahibi olmak tek hedefimiz ve ortak amacımız.
Son bir ayda büyük yol kat ettik. Sahanın özlemini çektiği büyük birleşmeyi çatımız altında
gerçekleştirmek adına tüm sağlık sistemi üzerinde söz sahibi sivil toplum kuruluşları ile görüşmeler yaptık. Yaptığımız görüşmelerin geri dönüşlerinde bir avuç hekim olarak çıktığımız bu yolda bizimle yürüyen yüzlerce meslektaşımızın olduğunu görüyor ve bundan büyük bir onur duyuyoruz.

Tabip Odası çatısı altında yeniden buluşabilmek, yeniden birleşebilmek ve tüm bu mücadelede etkin rol alabilmek için oylarınıza talibiz. Sizlere Sözümüz Var diyerek çıktığımız yolda Söz Sahibinin hepimiz olması için desteğinizi önemsiyoruz.” şeklinde konuştu.

Haber Bülent KARACA

şanlıurfa son dakika haberler tabipler odası seçimler dr. ziya bağış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlaç Kullanmadan Sivilce Tedavisi
İlaç Kullanmadan Sivilce Tedavisi
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?