1xbet betist supertotobet

Vekil Sürücü’den TBMM’ye hızlı tren sorusu

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe sürücü, hızlı tren projesinin Şanlıurfa bölümünün ne zaman başlayacağı konusunda Türkiye Büyük Millet Meclisine sordu.

Vekil Sürücü’den TBMM’ye hızlı tren sorusu
Vekil Sürücü’den TBMM’ye hızlı tren sorusu admin
Advert

Vekil Sürücü TBMM’ye cevaplanması için verdiği sorusunda şu ifadeleri kullandı; “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına, Aşağıdaki sorularımın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Anayasa’nın 98 inci ve TBMM İçtüzüğü ’nün 96 ile 99 uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

Kalyon İnşaat’ın ihalesini aldığı uzunluğu 236 kilometre olan Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Demiryolu Projesi’nde ihalenin tamamlanmış olduğu basına yansımıştır. 2 milyon nüfusa sahip, bölgenin en büyük kentlerinden olan Şanlıurfa’nın Hızlı Demiryolu Projesi’nin de yer alacağı Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan tarafından da dile getirilmiş ve sözler verilmiştir.

Fakat İhalenin basına yansıması üzerine Şanlıurfa’nın projede yer almadığı görülmüştür. Projede yer alan diğer kentlere oranla sosyo-ekonomik açıdan daha büyük bir ağa sahip olabilecek olan Şanlıurfa’nın projeye dahil edilmesi, ekonomik büyüme ve modern ulaşım açısından oldukça yerinde bir kamusal hizmet olacağını belirtir, konu hakkında kamuoyuna açıklama yapılmasını öneririz.

Bu Kapsamda; 1. Bakanlığınızca konu hakkında kamuoyuna açıklama yapılacak mıdır? 2. Şanlıurfa, Hızlı Demiryolu Projesi’ne sonradan dahil edilecek midir? Dahil edilmeyecekse sebebi nedir? 3. Bakanlığınız Ak Partili yetkililerin ve cumhurbaşkanının Hızlı Demiryolu Projesi hakkında Şanlıurfa mitinglerinde verdiği sözlerden haberdar mıdır?”

 

şanlıurfa urfa haberler hdp ayşe sürücü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlaç Kullanmadan Sivilce Tedavisi
İlaç Kullanmadan Sivilce Tedavisi
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?