1xbet betist supertotobet

Vekil Öcalan, Ceylanpınar saldırısını TBMM’ye taşıdı

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Kamuoyunda “çözüm sürecini bitiren cinayet” olarak bilinen ve barış sürecin bitirilme gerekçesi olarak sunulan Ceylanpınar’da 2 polisin öldürülmesi olayının ardındaki hakikatin ortaya çıkarılması amacıyla önerge verdi.

Vekil Öcalan, Ceylanpınar saldırısını TBMM’ye taşıdı
Vekil Öcalan, Ceylanpınar saldırısını TBMM’ye taşıdı admin
Advert

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, Öcalan Ceylanpınar aldırışını TBMM’ye taşıdı. Vekil Öcalan, soru önergesinde şu ifadelere yer verdi; “Kamuoyunda “çözüm sürecini bitiren cinayet” olarak bilinen ve barış sürecin bitirilme gerekçesi olarak sunulan Ceylanpınar’da 2 polisin öldürülmesi olayının ardındaki hakikatin ortaya çıkarılması amacıyla Anayasa’nın 98’inci, Meclis İç Tüzüğü’nün 104’üncü ve 105’inci maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılması için gereğini arz ve talep ederiz.

Gerekçe, Ceylanpınar ilçesinde, 22 Temmuz 2015 tarihinde polis memurları Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar, evlerinde ölü bulunmuştur. Kamuoyunda “çözüm sürecini bitiren cinayet” olarak bilinen olay sonrası barış süreci AKP tarafından kesin olarak bitirilmiştir. Bu cinayetlerden sonra çatışmalar tırmanmış, Kürt sorununun siyaset zemininde çözülmesi engellenmiş, bütün yollar tıkanmıştır. Halen aydınlatılamamış olan Ceylanpınar cinayetleri sonrasında başlayan çatışmalı süreçle birlikte binlerce insan hayatını kaybetmiş, şehirler yakılıp yıkılmıştır.

Bütün bu bilgilerin ışığında, çözüm sürecinin bitirilmesine gerekçe olarak gösterilen cinayetin birçok boyutu ile karanlıkta kaldığı açıktır. Bu cinayetlerin gerçek sorumlularının bulunması, sorgulanması, yargılanması ve bu cinayetler hadisesinde karanlıkta kalmış hakikatlerin açığa çıkarılmasının önemi büyüktür. Bu nedenle Anayasa’nın 98’inci, Meclis İç Tüzüğü’nün 104’üncü ve 105’inci maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılması için gereğini arz ve talep ederiz.” şeklinde konuştu.

 

şanlıurfa vekil öcalan son dakaika haberler tbmm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlaç Kullanmadan Sivilce Tedavisi
İlaç Kullanmadan Sivilce Tedavisi
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?