taraftarium24
1xbet betist supertotobet

Ulu cami bahçesi kimsesiz vatandaşın evi oldu

Şanlıurfa Ulucami bahçesinde surların bulunduğu alan adeta kimsesizlerin uğrak yeri alanına dönüştü.

Ulu cami bahçesi kimsesiz vatandaşın evi oldu
Ulu cami bahçesi kimsesiz vatandaşın evi oldu admin
Advert

Geceleri geç vakitte evsiz ve kimsesizlerin adeta uğrak yeri haline gelen Şanlıurfa Ulucami bahçesinde surların bulunduğu alan adeta uğrak yerlerine dönüştü. Kimsesiz ve birçoğu madde bağımlısı kişiler Şanlıurfa Ulucami bahçesinde surların bulunduğu alanı geceleri uyumak için kullanıyor.

Mahalle sakinleri, bu kişilerin kış mevsimi öncesinde bir an önce bölgeden alınarak daha güvenli alanlara götürülmesi gerektiğini belirterek, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına çağrıda bulundular. Kış şartlarında bu kişilerin daha kötü koşullarda alanda kalmalarının sağlık açısından kötü sonuçlar oluşturabileceğine dikkat çeken mahalle sakinleri, yetkilileri bu konuda göreve davet ettiler.

Yaşam şartlarının standartların altında olduğuna dikkat çeken mahalle sakinleri; “Her yıl Şanlıurfa Ulucami bahçesinde surların bulunduğu alan adeta bu ve benzeri vatandaşların geceleri oteline dönüşüyor. Her yıl mutlaka bu görüntüleri yaşıyoruz.

Bu insanların kim veya kimler olduğunu da bilmiyoruz. Mahalleliler olarak hem tedirginiz hem de yanı sıra bir kadarda bu insanlar için üzülüyoruz. Yetkili kamu kurumlarına ve ilgili kurum temsilcilerine sesleniyoruz. Kış şartları gelmeden bu insanları buradan alın ve daha güvenli bir alana yerleştirin” şeklinde konuştular.

Haber: Velat UYGUR

şanlıurfa ulucami son dakika bahçe kimsesizler haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlaç Kullanmadan Sivilce Tedavisi
İlaç Kullanmadan Sivilce Tedavisi
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?
Sütyenlerin deforme olması nasıl engellenir?