Advert

MÜSBET HAREKET' adlı kitabın ilk baskısı piyasaya çıktı.

Eğitimci Yazar Mehmet Akbaş’ın 'MÜSBET HAREKET' adlı kitabın ilk baskısı piyasaya çıktı.

MÜSBET HAREKET' adlı kitabın ilk baskısı piyasaya çıktı.
Bu içerik 1476 kez okundu.

Eğitimci Yazar Mehmet AKBAŞ bir yıl önce tamamladığı ''Müsbet Hareket' ' adlı Kitabı piyasaya çıktı. Kitabını 2 yılda tamamladığını ve 1 yıl önce bittiğini ancak ilk baskısının yeni piyasaya çıktığını belirten Mehmet Akbaş , "Kitap uluslararası kongrelerde sunulan tebliğ ve makalelerden oluşuyor.Ömrünün değişmez prensibini müsbet hareket üzerine bina eden Bediüzzaman Said Nursi’yidoğru anlamaya çalışıyoruz." dedi.

Günümüz insanı birçok maddi ve manevi sorunla karşı karşıya kaldığını belirten Akbaş: Tüm asırların toplam vahşetini bir defada kustuğu dünya savaşları ve insanlık tarihinin en kanlı asrını bir türlü geride bırakamadığını, müsbetHareketin, iman ve vahiy temelinde teori ve uygulama olarak tartışılması gereken önemli bir bakış açısı ve hayat tarzı olduğunu söyledi.Müsbet hareket kavramının hayatın tüm ilişkilerini nasıl anlamlandıracağı ve sorunlara nasıl kalıcı çözümler üreteceği ciddi tartışmalara kitabın konusunu teşkil ediyor.

Musibetler, afetler ve ızdıraplar karşısında hikmetli duruş; söz ve fiilde isabet nasıl olması, gerektiği kitabın diğer kısımlarında bulunabilir.Hertürlü provokasyona, tahrike ve teröre karşı Müsbet Hareketin üçüncü yol olarak  ‘küresel köy’ün bütün mü’minleri, mazlumları ve hakperest insanları tarafından keşfedilmeyi bekliyor’diye konuştu.

Mehmet AKBAŞ kimdir?

1975 Urfa doğumlu olan Mehmet AKBAŞ Şanlıurfa Teknik lisesinden 1993 yılında derece ile mezun olmuştur. 1997 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik öğretmenliğini ve 2009 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi idari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimini bitirip Sakarya Üniversitesi kamu yönetiminde Yüksek Lisans yapmıştır.

                 Şanlıurfa’da değişik sivil toplumlarında görev aldı. Eğitimciler birliği sendikası, Türkiye Yeşilay cemiyeti Şanlıurfa şube kurucularından, Türkiye yazarlar birliği Urfa şubesi gibi topluma ve kamuya yararlı dernek ve vakıflarda çalıştı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde, Türkiye’nin değişik yerlerinde Elektrik – Elektronik Öğretmenliği ve yöneticilik yaptı.HalenA Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Şanlıurfa Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği ve Türkiye Yazarlar birliği üyesi olup Evli dört çocuk babasıdır.

YAYIMLANMIŞ ESERLERİ

1-“Mükemmellik Bir Yolculuktur Son Durak Değildir” Denemeler Elif Matbaası 2010

2- Ombudsmanlık Nedir? Heybe Yayınları Temmuz 2012

TEBLİĞLERİ:

1-              “Risale-i Nur’da din-siyaset-devlet telakkileri”   10. Risale-i Nur Kongresi’

      28-29 MART 2015 Risale-i Nur Enstitüsü İSTANBUL

2-            “Tarihi seyir içinde Şehr-i Urfa”  III. Milletlerarası Şehir Tarihi Yazarları Kongresi “ 6-8 Mart 2015 TYB ŞANLIURFA

3-            ''Risale-i Nur’da sabır kahramanı Hz.Eyyüp” 3-4 Nisan 2015 Eyyübiye Belediyesi Sabır günleri ŞANLIURFA

4-            “Yeni bir sistem, Yeni Anayasa” 1. Uluslararası Kasımiye Buluşmaları Uluslararası Stratejik Tahlil ve Araştırmalar Derneğince (USTAD) 16-17 Mayıs 2015 MARDİN

5-            3. Uluslararası Teknoloji Bağımlığı Kongresi 3-4 Mayıs 2016 İSTANBUL

6-            2. Uluslararası Sabır Günleri Eyyübiye belediyesi 21-22 Nisan 2016             “Çağımızın Sabır Kahramanı Bediüzaman “ŞANLIURFA

7-            11. Risale Nur Kongresi 14-15 Mayıs 2016 “Terörü Önlemede Risale-i Nur Örneği” ALMANYA KÖLN

 

MÜSBET HAREKET' adlı kitabın ilk baskısı piyasaya çıktı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI