Advert

SEMA ÇİFTÇİ 'EVET'İN ÖNEMİNİ ANLATTI

Şanlıurfa Büyükşehir belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin eşi Sema Çiftçi hanımefendi, AK Parti Eyyübiye Kadın Kolları tarafından düzenlenen referandum toplantısında 16 Nisan Pazar günü yapılacak anayasa değişikliği halk oylamasının önemini anlattı.

SEMA ÇİFTÇİ 'EVET'İN ÖNEMİNİ ANLATTI
Bu içerik 1388 kez okundu.

Hayati Harrani kadın Destek ve Eğitim Merkezinde düzenlenen toplantıda kadınlara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin eşi Sema Çiftçi ise, “Eskiden hastalarımızı doğru düzgün hastanelere  götüremiyorduk, ameliyat yapmak istiyordu doktor ne istiyordu hastalardan bıçak parası istiyordu doktor. Şimdi istediğimiz hastaneye götürüyoruz, istediğimiz başka şehirlere götürüyoruz, devlet her zaman arkamızda. Engelli çocuklarımız vardı engelli çocuklarımızı saklıyorduk. Belki zincirlere vuruyorduk. Hatta geçenler de Ayşe Ekinci hanım efendi öyle bir çocuğu özgürlüğüne kavuşturdu. Bunun için ve daha fazlası için hepimiz elimizden geleni fazlasıyla yapmalıyız. Pazar günü vereceğimiz Evet'lerle koalisyonlardan kurtulacağız. Daha hızlı büyüyeceğiz. İstiklalimiz, İstikbalimiz ve istikrarımız için evet demeliyiz" dedi.

 

Kadına, engelliye, işçiye, aşçıya, doktora sahip çıkmak için evet denilmesi gerektiğini ifade eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci: "16 Nisan'da İnşallah Devletimizi, Milletimizi, Bayrağımızı yücelteceğimiz insana anahtarı teslim edeceğiz. Çünkü bizlere sahip çıkan oydu kadınımıza, engellimize, işçimize aşçımıza, doktorumuza sahip çıkan oydu. Biz de onu başkan yapmak için inşallah mücadelemizde başarılı olacağız" dedi.

 

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü  ise özgürlükleri sağlayan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetlerine destek vermek için evet demeleri gerektiğini ifade etti.

 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri’nin eşi Filiz Cevheri de 16 Nisan’da yapılacak seçimlerin önemli olduğunu ve ‘Evet’ denilmesi gerektiğini belirtti.

 

Sema Çiftçi hanımefendi ve beraberindekiler buradan ayrılarak Topdağı Mahallesinde ev toplantısına katıldı. Burada kadınlardan Evet desteği isteyen Çiftçi ve beraberindeki heyet Akçakale'nin Nimet kırsal mahallesine geçerek buradaki kadınlarla bir araya geldi. Çiftçi, burada da evet'in önemini verdiği örneklerle kadınlara anlattı.

 

 

SEMA ÇİFTÇİ 'EVET'İN ÖNEMİNİ ANLATTI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI