Advert

Yönetmen Murat Uygur`dan Gaziler Günü Mesajı

Uygur Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetmen Murat Uygur, vatan uğruna canlarını hiçe sayarak mücadele eden gazilerin “Gaziler Gününü” kutlayarak şükran ve minnetlerini sundu.

Yönetmen Murat Uygur`dan   Gaziler Günü Mesajı
Bu içerik 339 kez okundu.

ABDULLAH YİĞİT-İSTANBUL 


Uygur Medya  Grubu   Yönetim Kurulu Başkanı  ve Yönetmen Murat Uygur,   vatan uğruna canlarını hiçe sayarak mücadele eden gazilerin “Gaziler Gününü” kutlayarak şükran ve minnetlerini sundu.
Uygur , Aziz milletimizin asırlardır Anadolu toprakları üzerinde verdiği varoluş mücadelesinin sırrı “ölürsem şehit, kalırsam gazi” deyişinde saklıdır. 

İnancımızdan aldığımız yüce ilhamla milletimizin cesareti birleşmiş ve gâza ruhu, bu topraklar üzerinde ölümsüzleşmiştir.

Anadolu topraklarının vatan kılınması, milletin ve ülkenin varlığını devam ettirmesinde, gâza anlayışı en önde gelen değerlerimiz arasında yer alır.

Medeniyetimizin en mümtaz vasıflarından biri olan bu inanç ve azim; milletimize 1071'de Anadolu kapılarını açarken, Çanakkale ve İstiklâl Harbi'nde ebedi vatanımız olduğunu dünyaya ilan etmiştir. 

Bu coğrafyanın ruhunda, ülkenin her taşı ve her toprağında, adları sanları bilinmeyen yüzbinlerce gaza eri şehit ve gazimizin kanı bulunuyor.

Tarih boyunca nice savaşlar, çatışmalar yaşayan bu coğrafya sakinlerinin istiklali ve istikbali için her daim teyakkuzda bulunan bir milletin evlatlarıyız.

Bu vatan için kim canını ortaya koymuşsa, kim “gaza niyetiyle” ayağa kalkmışsa, bu milletin gönlündeki makamların en yücesinde yer edinmiştir. Gazilerimizin varlığı, onların aziz hatırası, bizim şerefimizdir.

Aziz Milletimizin kendi iradesine sahip çıkmak için 15 Temmuz'daki darbe girişimini canı pahasına engellemesi, gâza bilincinin ne denli önemli olduğunun en önemli göstergesidir. Bu millet, gazi millettir. Bu vatan, şehit ve gazilerimizin bizlere emanetidir.

Milletçe sırt sırta gönül gönüle bir olacak ve şehitlerimizin, gazilerimizin en kutsal mirası olan bu mukaddeslerimizi layıkıyla gelecek nesillere aktaracağız. 

Bu toprakları vatan kılan, bugünlere getiren her bir şehidimiz ve gazimize, isimleri bilinmeyen bütün kahramanlarımıza şükranlarımızı, minnetlerimizi sunuyorum. Allah onlardan razı olsun. 

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale’den Kurtuluş Savaşı’na, Kore’den Kıbrıs'a, ülkemizde teröre karşı verilen mücadeleye ve özellikle 15 Temmuz’da bu milletin ve bu devletin bekası için yüreğini er meydanına getirmiş bütün gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Gaziler Günü’nü tebrik ediyorum.

Yönetmen Murat Uygur`dan Gaziler Günü Mesajı gaziler günü emniyet jandarma tsk istanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI