Advert

Şanlıurfa da idlib’ölen Müslümanlara kar gıyabı cenaze namazı

Bugün Türkiye’nin birçok ilindeki Müslümanlar ile birlikte “İdlib Ölüyor Susma -Katillere Ortak Olma” diyerek özellikle son günlerde kâfir Rusya, zalim İran ve katil Esed rejimi tarafından hastanelerde, okullarda ve evlerinde katledilen kardeşlerimiz için toplandık. Böylece Müslümanları katleden zalimlerden beri olduğumuzu, bu zulümlere karşı sessiz kalmadığımızı ve kardeşliğimizin gereğini yaptığımızı Rabbimize gösterecek ve kıyamet günü hakkımızda bir hüccet olması için O’nu şahit kılacağız.

Şanlıurfa da idlib’ölen Müslümanlara kar gıyabı cenaze namazı
Bu içerik 198 kez okundu.

Kerim Müslümanlar; Bu katiller güruhu son bir ay içerisinde yaptıkları bombalamalar ile hastanelerdeki yaralıları, okullardaki çocukları ve evlerindeki masum bacılarımızı katlettiler. Bu saldırılar neticesinde üç binden fazla Müslüman kardeşimiz öldürüldü. Lakin bunca zulme rağmen zalimin elinden tutacak ve Müslümanlara sahip çıkacak hiç kimse çıkmadı. Bir Selahaddin çıkmadı! Bir Abdülhamit çıkmadı!

Vallahi bizler hüzünlüyüz! Zira Müslümanların beldeleri işgal altında! Kâfirler silahlarını test etmek için bile Müslümanları katlediyor! Kendilerine tabi olmayan, demokrasiyi benimsemeyen, yeryüzünde Amerikan’ın değil, İngiltere’nin değil, Rusya’nın değil, Çin’in değil, bunlardan çok daha güçlü olan hatta gücü mukayese dahi edilemeyecek olan Allah’ın hükmü geçsin diyenleri terörist ilan ediyorlar. Lailaheillallah diyerek, seni tek ilah kabul eden müminleri ve hüküm yalnız Allah’a aittir diyen muvahhitleri düşman kabul ediyorlar.

Suriye, Irak ve Arakan’da kardeşlerimizin kanı oluk oluk akıyor ve dünya sessizce seyrediyor. Binlerce Müslümanın katledilmesi haberlere dahi konu olmuyor. Bombalarla haftalardır vurulan ve sadece son günlerde üç binden fazla Müslümanın katledildiği İdlib, Las Vegas’ta yapılan adi bir saldırı kadar medyanın ilgisini çekmiyor! Müslümanların yöneticileri Amerika’ya taziyede bulunmak için yarışa girerken, kardeşlerimizi katleden Amerika ve Rusya’ya tek bir laf dahi etmiyorlar. Oysaki Suriye’den yükselen kadınların sesi arşı alayı titretiyor ama kimse duymuyor! Çocukların enkazlardan çıkan görüntüleri yüreklerimizi parçalıyor ama kimse görmüyor!

Allah’ım! Mazlumu değil de zalimi gören, Müslümanı değil de kâfiri dost edinen, İdlib’deki Müslümanlara karşı Rusya ve İran ile birlikte hareket eden bu hain yöneticileri sana havale ediyoruz. Hüznümüzü ve acizliğimizi sana havale ediyoruz, senden başka kimsemiz yok, sen Müslümanları bu hain yöneticilerin insafına bırakma Allah’ım!

Ey Müslümanlar! İslam’ın düşmanları, Suriye halkının kıyamını çalmak için tıpkı Mısır, Tunus, Libya ve Yemen'de yaptıkları gibi ellerinden geleni yaptılar. Plan üstüne plan, tuzak üstüne tuzak kurdular. Yaktılar, yıktılar, katliam üstüne katliam yaptılar. Ama yine de Rabbim Allah’tır diyen ve ondan başka kimseye boyun eğmeyen muttakilere güç yetiremediler.

Sen muttaki kullarını güçlü kıl Allah’ım! Sen onları muzaffer eyle Allah’ım! Sen kâfirlerin ve onlarla işbirliği yapan zalimlerin planlarını boşa çıkar Allah’ım!

Ya Rabbi! Sen bizleri yeryüzündeki en hayırlı ümmet olarak vasıflandırdın. Bizlere bir binanın tuğlaları - bir vücudun azaları gibi olun dedin. Ancak bizler küfrün hâkimiyeti altında böyle olamıyoruz! Bugün her zamankinden daha fazla bir olmaya muhtacız! Ancak bizi birleştirecek bir Halifemiz yok!

Ey İslam Beldelerindeki Yöneticiler! Ne zaman Allah için harekete geçeceksiniz? Sizin harekete geçmeniz için daha kaç okul, daha kaç hastane, daha kaç cami bombalanacak? Daha kaç bin Müslüman katledilecek? Bugün değilse ne zaman?

Müslümanlar için harekete geçmeyen sizler, ne olduğu belli olmayan DAEŞ bahanesi ile başını ABD’nin çektiği şer koalisyona katıldınız. Limanlarınızı, hava sahalarınızı ve üslerinizi kâfirlere açtınız. Bununla da yetinmeyip kendi uçaklarınızla askeri operasyonlara katıldınız. ABD’nin verdiği koordinatlar ile Müslümanları bombaladınız!

Yine sizler, Müslümanların katledildiği, on binlercesinin yaralandığı, kadınların namuslarının kirletildiği, şehirlerin harabeye çevrildiği operasyonlara katılmak için elinizden geleni yaptınız! “Hareket eden her şeyi öldürün” talimatını veren, Dicle ve Fırat nehirlerini mezarlığa çeviren çetelerine rağmen İran ile Astana’da birlikte hareket ettiniz. Tüm bunları Trump ve Putin’den övgü almak için mi yapıyorsunuz? Yoksa sizler razı edilmesi gerekenin âlemlerin Rabbi olan Allah Azze ve Celle olduğunu unuttunuz mu?

Ey İslam Beldelerindeki Komutanlar! Sizler ordularınızı masumların canı, malı ve namusu için harekete geçirmediniz! Dedelerinizle birlikte Çanakkale’de savaşan Müslümanların yardım taleplerini duymadınız. Hani bölgenin en güçlü ordusuna sahiptiniz! Hani nerde sizin gücünüz? Hani nerde masum Müslümanları katleden zalimlere karşı caydırıcılığınız? Burnumuzun dibinde Esed katliamlar yapıyorken, Amerika PYD’yi silahlandırıyorken siz neden İdlip’e gidiyorsunuz? Amerika böyle istedi diye mi? İçinizde bunları idrak edecek ve Müslümanlardan yana tavır alacak bir komutan yok mu? Bir Halid bin Velid yok mu? Bir Alparslan yok mu? Bir Fahrettin Paşa yok mu?

Ey Âlimler ve Kanaat Önderleri! Allah’tan korkun ve hakkı söyleyin! Sizler bugün konuşmayacaksanız da ne zaman konuşacaksınız? Vallahi ihanetiniz acziyetinizden daha büyüktür! Riyakârlığınız zalimlere ve işbirlikçilerine destek olmaktadır. Allah’tan hakkıyla korkun ve yöneticileri muhasebe edin! Zulmü ifşa etmede ve ortadan kaldırma da Müslümanlara öncülük edin! Size dünyalık imkânlar sunan yöneticilerden değil, ayağınızın altına cenneti serecek olana Rabbinizden korkun! Yalnızca hakkı konuşun ki, Allah hem bu dünyada hem de ukbada sizi izzetlendirsin.

Ey Yeryüzünün Mazlumları! Ey Suriyeli Kardeşlerimiz! Eğer siz Allah’ın dinine yardım ederseniz, muhakkaka ki O’da size yardım edecektir. Allah’tan başka kimseye buyun eğmeyin ve O’ndan başka kimseden yardım dilemeyin. Unutmayın, muhakkak ki Allah sizinledir! Gevşemeyin, üzülmeyin! Rabbimiz iman edip salih amel işleyenleri mahzun bırakmayacaktır. Umudunuzu koruyun! Zira umudunuzu kaybettiğinizde inancınızı da kaybedeceğinizi unutmayın!  Kâfirlerin ve uşaklarının siyasi oyunlarına, para, silah ve gelecek vaatlerine aldanmayın! Unutmayın ki, tüm dünya sizi terk etse de, yöneticiler size sırt çevirse de biz Müslümanlar olarak sizinleyiz ve sizi asla yalnız bırakmayacağız!

Ey Rabbimiz! Bize yardım eyle! Yeryüzündeki Müslüman kardeşlerimiz için senden yardım diliyoruz, sen İslam ümmetini yardımsız bırakma Allah’ım!

İdlib’deki, Musul’daki, tüm Irak ve Suriye’deki kardeşlerimize yardım et Allah’ım! Arakan’daki ve dünyadaki tüm mazlumlara yardım et Allah’ım!

Allah’ım! Bugün paramparça olmuş olan Müslümanları birleştir! Kalplerimizi, gönüllerimizi, sözlerimizi ve amellerimizi İslam ile birleştir! Bizleri Raşidi Hilafet ile yeniden güçlü ve izzetli kıl!

Müslümanları muzaffer eyle! Kâfirleri kahreyle! Zalimlere ve fasıklara fırsat verme! Ey Rabbimiz “Allah’ın yardımı ne zaman?” diyen müminlere yardımını yakınlaştır.

Bölünmüş coğrafyamızı, parçalanmış ümmetimizi Rasulullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem’in Kelime-i Tevhid sancağı altında birleştiği günleri bizlere yaşat Ya Rabbi...

Ya Rabbi! Hilafet Devleti’nin gölgesinde, ihlaslı bir halifenin kalkanının altında birleşmeyi bizlere nasip et! Nasip et ya Rabbi! Nasip et ya Rabbi!

suriye savaş ölen haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI