Advert

ŞANLIURFA’DA KÜTLÜ PAMUK FİYATLARI BELLİ OLDU

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Başkan Yardımcısı Cemal Yıldız, Şanlıurfa Sanayici ve İş Adamları Derneği [ ŞUSİAD ] Başkanı M.Salih Gök , Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar , Akçakale Ziraat Odası Başkanı Hamdi Yılmaz, Harran Ziraat Odası Başkanı Mahmut Özyavuz, Şanlıurfa Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda pamuk üreticileri ve sanayicilerle bir araya gelerek sorunları dinledi.

ŞANLIURFA’DA KÜTLÜ PAMUK FİYATLARI BELLİ OLDU
Bu içerik 316 kez okundu.

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 

Şanlıurfa Ticaret Borsası ev sahipliğinde bir araya gelen üreticiler ve sanayicilerin  bir araya gelerek oluşturduğu fiyat belirleme komisyonu kütlü pamuk fiyatlarını açıkladı.

Şanliurfa Ticaret Borsası’nda sanayici ve üreticileri bir araya getiren bir toplantı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda hem pamuk üreticilerinin hem de sanayicilerin sorunları dinlenerek çözüm önerileri sunuldu.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Başkan Yardımcısı Cemal Yıldız, Şanlıurfa  Sanayici ve İş Adamları Derneği [ ŞUSİAD ]  Başkanı  M.Salih Gök ,Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar , Akçakale Ziraat Odası Başkanı Hamdi Yılmaz, Harran Ziraat Odası Başkanı Mahmut Özyavuz, Şanlıurfa Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda pamuk üreticileri ve sanayicilerle bir araya gelerek sorunları dinledi.


Pamuk üreticileri ve sanayicilerin önerileri doğrultusunda; Şanlıurfa Ticaret Borsası, Şanlıurfa Ziraat Odaları, Sanayiciler ve çiftçilerin de yer aldığı pamuk belirleme komisyonu bir oluşturuldu.  Fiyat belirleme komisyonunun aldığı karar sonucunda; fabrika teslimatı yüzde 40 randıman olmak üzere tüylü kütlü pamuk 2 lira 45 kuruş, tüysüz pamuk ise 2 lira 55 kuruş olarak belirlendi.  Stopaj vergisi ve BAĞ-KUR’dan da toplamda yüzde 4.2 oranında kesinti olacağı belirlendi.

ŞANLIURFA PAMUK ŞANLIURFA KÜTLÜ PAMUK FİYATI HARRAN OVASI ŞUSİAD ZİRAAT ODASI ŞANLIURFA ŞANLIURFA TİCARET BORSASI EKONOMU PAMUK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI