Advert

ŞUSİAD VE ÇIRÇIR İŞLETMELERİNDEN ZİRAAT ODASI BAŞKANI AHMET EYYÜPOĞLU'NUN YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASINA TEPKİ

Şanlıurfa Sanayici ve İş Adamları Derneği [ ŞUSİAD ] Başkanı M.Salih Gök Yaptığı Basın Açıklamasında Şunları söyledi . Gök, 05.10.2017 tarihinde Ticaret Borsasının ev sahipliğinde ŞUSİAD Yönetimi , İl ve İlçe Ziraat Odaları başkanları, Çiftçiler ve Çırçır İşletmeleri, arasında yapılan toplantıda fiyat belirleme komisyonu kurulup, güncel fiyatlar , piyasa değişkenlerine göre hesaplanıp, tarafların zarar etmemesi esasına dayalı ve sadece , tavsiye niteliğinde ilgililere tebliğ edilecekti. Bu tebliğ zamanlaması ise fiyatlarda anormal değişiklikler oluştuğunda, kurul toplanıp yeni tavsiyelerini iletecekti.

ŞUSİAD VE ÇIRÇIR İŞLETMELERİNDEN ZİRAAT ODASI BAŞKANI AHMET EYYÜPOĞLU'NUN  YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASINA TEPKİ
Bu içerik 923 kez okundu.

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 

Şanlıurfa  Sanayici ve İş Adamları Derneği [ ŞUSİAD ]  Başkanı  M.Salih Gök  Yaptığı Basın Açıklamasında Şunları söyledi .
Gök, 05.10.2017 tarihinde Ticaret Borsasının ev sahipliğinde ŞUSİAD Yönetimi , İl ve İlçe Ziraat Odaları başkanları, Çiftçiler ve Çırçır İşletmeleri, arasında yapılan toplantıda fiyat belirleme komisyonu kurulup, güncel fiyatlar , piyasa değişkenlerine göre hesaplanıp, tarafların zarar etmemesi esasına dayalı ve sadece , tavsiye niteliğinde ilgililere tebliğ edilecekti. Bu tebliğ zamanlaması ise fiyatlarda anormal değişiklikler oluştuğunda, kurul toplanıp yeni tavsiyelerini iletecekti.

     Fakat ilk toplantıdan sonra kurul mevcut değişkenler sabit olduğundan toplanmadı, bu güne gelindiğinde ise (09.10.2017) Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Sayın Ahmet EYYÜPOĞLU, sanki kurul toplanmış, mevzu bahis hesaplamalar yapılmış ve piyasa değişkenleri göz önünde bulundurulmuş gibi , kurul üyelerinin adlarını ve kurulun kuruluş amacını kullanarak, kendi penceresinden bir piyasa yorumu yapmış ve bu yorumla hem kurulu hem de taraflardan olan Çırçır işletmelerini Çiftçiler nezdinde zan altında bırakmak kaydıyla , tarafları karşı karşıya getiren bir tabloya sebep olunmuştur.

    Mevcut borsa tescilinde Preseli Pamuk Balya fiyatlarına ve Kütlü Pamuk fiyatı belirlememize yarayan diğer piyasa enstrümanlarına bakılacak olursa açıklanan fiyatın gerçeğin dışında ve infial yaratacak bir fiyat olduğu görülmektedir. Açıklanan fiyatın yeniden hesaplanarak ve komisyonun onayı alındıktan sonra tekrar açıklanmasını önemle rica ederiz.
Konunun taraflarına , bütün işletmelerimize ve kamuoyuna önemle duyurulur.

 

ŞUSİAD ZİRAAT ODASI ŞANLIURFA PAMUK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI