OBB , TKDK ile Geniş Toplantı Yaptı

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü toplantı salonunda, Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Vali Yardımcısı Dr. Fatih Çelikkaya, Tarım Reformu Genel Müdürü Abdullah Burak Keser, TKDK İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Murat Çakmaklı, Organize Besi Bölgesi üye ve yöneticileri ile Alman İşadamlarının katılımı ile Organize Besi Bölgesi yatırımları hakkında toplantı yapıldı.

OBB  , TKDK ile Geniş Toplantı Yaptı
Bu içerik 851 kez okundu.

ABDULLAH YİĞİT –ŞANLIURFA 

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü toplantı salonunda, Milletvekili  Mehmet Ali Cevheri, Vali Yardımcısı Dr. Fatih Çelikkaya, Tarım Reformu Genel Müdürü Abdullah Burak Keser, TKDK İl Koordinatörü  Dr. Sadık Yetim, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Murat Çakmaklı, Organize Besi Bölgesi üye ve yöneticileri ile Alman İşadamlarının katılımı ile Organize Besi Bölgesi yatırımları hakkında toplantı yapıldı. 
Toplantıda katılımcılar sunular yaparak, kurulacak güneş enerjisi sistemleri, çiftlikler, kesimhane ve biyogaz tesisleri hakkında bilgi verdiler.
TKDK Şanlıurfa İl koordinatörlüğü tarafından yapılan sunuda çiftliklerin finansmanı ile ilgili bilgiler verildi. İl Koordinatörü  Dr. Sadık Yetim; İl Koordinatörlüğü olarak projelerin finansmanı ve hayatı geçmesi için her türlü idari ve teknik desteğin verileceğini söyledi.
Genel Müdür Keser, şu ana kadar besi bölgesinin altyapısı için 97 milyon TL harcama yapıldığını ve besi bölgesinin bir an önce faaliyete geçmesini beklediklerini söyledi.
Vekil Cevheri; bu yatırımın Türkiye ve dünya çapında bir yatırım olduğunu ve hayata geçtiğinde ülkemizin et ihtiyacının önemli bir kısmının Şanlıurfa’dan karşılanacağını ifade etti.

TKDK ŞANLIURFA OBB HAYVANCILIK ŞANLIURFA VALİLİĞİ MİLLETVEKİLİ CEVHERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI