Pekin Büyükelçisi Önen'den Büyükşehir Belediyesine Ziyaret

Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Başkan Çiftçi, "Önen'in Pekin'e büyükelçi olması uluslararası ilişkilerde önemli rol oynayacaktır" dedi.

Pekin Büyükelçisi Önen'den Büyükşehir Belediyesine Ziyaret
Bu içerik 140 kez okundu.

Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, tarafından karşılanan Pekin Büyükelçisi Önen Başkan Çiftçi ile bir süre görüştü. Önen'in Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçiliği görevine getirilmesinin Türkiye ve Şanlıurfa için uluslararası ilişkilerde önemli rol oynayacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Çin Halk Cumhuriyeti'nin Pekin'e Büyükelçi olarak Şanlıurfa'mızda daha önce milletvekili olarak yine Türkiye'mize Cumhurbaşkanımızın başdanışmanı olarak hizmet eden Şanlıurfa'nın evladı, Şanlıurfa'nın değeri olan Abdülkadir Emin Önen, bu gün kurumumuzu ziyaret ettiler. Yeni görevi hem Türkiye'miz için hem uluslararası anlamdaki ilişkiler ve memleketimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

 

İHRACATI ARTIRACAĞIZ

Tarım ve diğer alanlarda ihracatın artırılmasına yönelik çalışmalar yapacaklarını ifade eden

Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen, "İnşallah yeni süreçte Şanlıurfa'mızı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek üzere Türkiye'den ayrılmadan önce bir çok görüşme yapıyorum ve bu görüşmeler dahilinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini ziyaret ettim. Daha önceleri olduğu gibi Şanlıurfa'yı her platforma taşımıştık ve bundan sonra İnşallah Çin'e taşıyacağız. Bütün kurumlarımızla birlikte Şanlıurfa'yı Çin'de en güzel şekilde temsil edeceğiz. Şanlıurfa'dan yapılan ihracatı, tarım ve turizm alanında İnşallah ihracattı artırmaya yönelik çalışmalar içerisinde bulunacağız" dedi.  

şanlıurfa haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI