Advert

ŞANLIURFA’DA YENİ BİR VAKIF KURULUYOR

Şanlıurfa’da sanayinin gelişmesi, sanayinin ihtiyaç duyduğu teknik ve mesleki eğitime sahip vasıflı elemanların yetiştirilmesi amaçlarına hizmet sunacak Mesleki ve Teknik Eğitim Kampüsü’nü inşa etmek ve yönetmek amacıyla kurulacak Şanlıurfa Eğitim Geliştirme Vakfı için imzalar atıldı.

ŞANLIURFA’DA YENİ BİR VAKIF KURULUYOR
Bu içerik 158 kez okundu.

 

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin huzurunda, Pekin Büyükelçisi A. Emin Önen’in da katıldığı imza töreninde, Şanlıurfa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile Evren Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi başkanları vakıf kuruluş protokolünü imzaladı.

Kurulacak vakfın amaçları hakkında bilgiler veren Vali Erin, Şanılurfa’daki genç nüfusun işsizliğinin büyük bir sorun olduğunu, çocukların daha iyi eğitilmesine yönelik fiziki altyapının oluşturulmasının yanında, çağın gerektirdiği mesleki eğitimle donatılmasının da bir zorunluluk olduğunu belirterek, “Bir yandan organize sanayi bölgelerimizin altyapısını tamamlarken bir yandan da nüfusu bir çok şehrin nüfusundan fazla olan gençlerimizin mesleki ve teknik donanımlarını artırmaya yönelik mesleki ve teknik eğitim kampüsü alanının oluşturulması, çocukların sanayicilerle iç içe hem pratiği hem de teoriği birlikte alabileceği bir fikir vardı. Bu fikir olgunlaştı. Bugün de Mesleki ve Teknik Eğitim Kampüsünün yönetimini üstlenecek vakfın kuruluşu ile ilgili protokolü imzalıyoruz” dedi.

urfa haberleri dünya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI