Diyarbakır `da İlk Defa Afet ,Acil, Psikososyal Eğitimi Birarada Yapıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı “ Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Müdahale ve Becerilerinin Arttırılması Eğitimi” programı kapsamında, Diyarbakır’da eğitim düzenlendi.

Diyarbakır `da  İlk Defa Afet ,Acil, Psikososyal Eğitimi Birarada Yapıldı
Bu içerik 148 kez okundu.

ABDULLAH YİĞİT-DİYARBAKIR 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı  “ Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Müdahale ve Becerilerinin Arttırılması Eğitimi” programı kapsamında,  Diyarbakır’da eğitim düzenlendi.
Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü Göç Dairesi Başkanlığı ve Eğitim Yayın Dairesi Başkanlığı ile Diyarbakır ASP İl Müdürlüğü işbirliğinde, “Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Müdahale Becerilerinin Arttırılması Hizmet İçi Eğitiminin” 3.’sü Diyarbakır’da yapıldı.
Program, saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halit Açar yaptı.
3 gün sürecek olan eğitim programının ilk gününde; Göç, Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek Daire Başkanlığı çalışanları tarafından “Türkiye Afet Müdahale Planı ve Ulusal Düzey Psikososyal Destek Hizmet Grubu Planı”,  “Yerel Düzey Psikososyal Destek Hizmet Grubu Planı”,  “Acil Durumlarda Psikososyal Destek Müdahale Süreçleri” konusunda sunum yapıldı.
Gerçekleştirilen sunumların ardından, Acil ve Afet durumlarında deneyim yaşayan Manisa ve Elazığ illerinin Psikososyal Destek Müdahale süreçlerine ilişkin örnekler paylaşıldı.
Eğitimin 2. Gününde, Afet ve Travma Çalışmalarında Hizmet Verenler İçin Stres Tepkileri Tükenmişlik İşaretleri Tükenmişliğe Yol Açabilecek Stres ve Risk Kaynakları, 3. gününde ise Afet ve Acil Durumlarda Travma ve Psikolojik İlk Yardım konuları anlatılacak.
Diyarbakır’da bir otel’de gerçekleştirilen Programa, Göç, Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek Daire Başkan V. İbrahim Toros, Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halit Açar, Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri ve il müdürlüklerinden görevliler katıldı.

 

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI DİYARBAKIR AFED ACİL PSİKOSOSYAL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI