Advert

İlahiyatçı Celil Abuzer: İslamın Ruhunu Korumalıyız

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde düzenlenen "Çanakkale Ruhundan 15 Temmuz Ruhuna" konulu konferansta konuşan İlahiyat Fakültesi Öğretim ÜyesiDoç.Dr. Celil Abuzer, Başta İlahiyatçılar olmak üzere İman-Kur'an-İslam ruhunun korunması için hepimize görevler düştüğünü belirtti.

İlahiyatçı Celil Abuzer: İslamın Ruhunu Korumalıyız
Bu içerik 153 kez okundu.

Harran Üniversitesi Kültür ve Sanat Kulübü tarafından organize edilen konferansta konuşan Doç.Dr. Celil Abuzer, milletleri ayakta tutan, onlara kimlik veren bir takım değerler olduğunu, bu anlamda bizim toplumumuzun da değerini, kimliğini, İslam'ın oluşturduğunu, İslam'ın bizi bir arada tutan temel ortak değerimiz olduğunu, toplumumuzun çimentosu olduğunu belirtti. Bizlerin, her ne zaman İslam'a sımsıkı sarılmışsak hep yükseldiğimizi, ondan uzaklaştığımız zamanlarda da sorunlar yaşadığımızı ifade etti. Ecdadımızı Çanakkale'de düşman karşısında başarıya götüren ruhun imandan, İslam'dan geldiğini ve Çanakkale'de imanın tekniğe meydan okuduğunu söyledi.

 

Celil Abuzer konuşmasının devamında; “Bizim millet olarak İslam Medeniyetinin temsilcisi ve bayraktarı olduğumuzu, savaş meydanlarında bizi yenemeyeceğini anlayan batılılar, bizi biz yapan İman Ruhunu yok etmek için toplumumuzu İslam'dan, Kur'an'dan, İmandan uzaklaştıracak sinsi planlar yapıp-uyguladılar,bazen bunda başarılı da oldular. Bu şer odakları amaçlarını gerçekleştirmek için Müslüman kisvesi de dahil her kılığa girdiler ve milletimizi aldatmaya çalıştılar. Bunun en son örneğini de 15 Temmuzda yaşadık. Bizden gözüken bizim değerlerimizi kullanan piyon bir yapı ile bizi aldatmaya, çökertmeye çalıştılar. Ancak milletimizin yüreğindeki imanından gelen feraset, bu tuzağa, bu hainliğe fırsat vermedi, şer odaklarının bu sinsi tuzağını bozdu.

Şer odaklarının bizi çökertmeye dönük planlarından hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerini ve tekrar tekrar yeni planlar ile geleceklerini dile getiren Doç. Dr. Abuzer; “Bu sinsi planlara karşı ancak bizi biz yapan İman-İslam-Kur'an ruhu ile karşı koyabiliriz.Bu anlamda bu ruh Milletimizde olduğu müddetçe Allahın izniyle hiçbir düşman bizi yenemeyecektir. Dolayısıyla, başta biz İlahiyatçılar olmak üzere bu İman-Kur'an-İslam ruhunun korunması için hepimize görevler düşüyor” diye konuştu.

İlahiyat Fakültesi konferans salonunda düzenlenen veüniversite öğrencilerinin dinleyici olarak katıldığıprogram yaklaşık olarak bir saat devam etti.

 

 

urfa haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI