Advert

Milletvekili Değer `den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Akparti ` ye Gönül Vermiş 22 Dönem Diyarbakır Milletvekili Mesut Değer , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı . Milletvekili Değer, Cumhuriyet; inanç ve ülküler etrafında kenetlenerek, hür iradesi ve yedi düvele karşı emsalsiz mücadelesiylebağımsızlığımızı armağan eden atalarımızın bizlere en büyük mirasıdır.

Milletvekili  Değer `den  29 Ekim Cumhuriyet  Bayramı Kutlama Mesajı
Bu içerik 290 kez okundu.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA 


Akparti ` ye  Gönül  Vermiş  22 Dönem  Diyarbakır Milletvekili  Mesut Değer ,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı .
Milletvekili Değer, Cumhuriyet; inanç ve ülküler etrafında kenetlenerek, hür iradesi ve yedi düvele karşı emsalsiz mücadelesiylebağımsızlığımızı armağan eden atalarımızın bizlere en büyük mirasıdır. 
Cumhuriyetimizin kuruluş destanı, “Ya İstiklal Ya İzmihlal” tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, namus, vatan, bayrak, hürriyet ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır.
Cumhuriyet, tüm imkânsızlıklara ve zorluklara karşı Gazi Mustafa Kemal liderliğinde yürütülen destansı bir mücadelenin eseridir.
Milletimiz, hürriyeti, ülkesi ve bayrağına asla gölge düşürmeyeceğini, asla boyunduruk kabul etmeyeceğini, bağımsızlığını hiçbir şekilde terk etmeyeceğini tüm dünyaya 94 yıl önce ilan etmiştir.
Ecdadımızdan aldığımız güç ve inançla Milletçe Cumhuriyetimizin 94. yıldönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve onurunu yaşıyoruz.
Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları öncülüğünde Kurtuluş Savaşında yokluk ve yoksulluk içinde Aziz Milletimizin yaktığı istiklal meşalesi, hiç sönmemiş sonsuza kadar da sönmeyecektir.
Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize yönelik saldırıların temelinde Cumhuriyetimizin ve Aziz Milletimizin kalkınma ve refah yolunda emin ve hızlı adımlarla ilerlemesinden duyulan rahatsızlık vardır.
Nitekim 15 Temmuz gecesi ülkemizin dört bir yanında yaşanan kahramanlık destanları bunun en açık karinesidir. 
O gece, hainlere karşı mücadele ederek vatan, bayrak, devlet ve millet aşkıyla şehadet şerbetini içen Ömer Halisdemir, 
Tankların önüne yatıp, “Siper et gövdeni dursun bu hayâsızca akın” mısralarının hakkını vererek canı pahasına darbecileri durduran kahraman Metin Doğan,
Darbecilerin karşısına çıkarak korkusuzca “Teçhizatınız bitince göreceksiniz” deyince, itilip kakılarak silahla yaralanan korkusuz kadın Safiye Bayat,
Kamyonetinin direksiyonuna geçerek herkesi darbecilere karşı direnmeye götüren Şerife Bacı ve milyonlarca kahraman, 
Seyit Onbaşı’nın, Nene Hatun’un, Sütçü İmam’ın, ve daha binlercesini sayabileceğimiz şanlı ecdadın varislerinden başkası değildir. 
Ne mutlu bizlere ki bu milletin bir ferdi ve bu cennet vatanın birer evladıyız.
Bu gün vesilesiyle bir kez daha Cumhuriyetimizin Banisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dava arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, Şanlı mazimiz ve 94 yıllık Cumhuriyet tarihimiz boyunca vatan savunması için canlarını feda etmiş aziz Şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimize, Allah’tan rahmet diliyorum.
Tüm Diyarbakırlı  hemşehrilerimin ve Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun. 

 

MESUT DEĞER MİLLETVEKİLİ CUMHURİYET BAYRAMI DİYARBAKIR AKPARTİ ANKARA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI