BAŞKAN ÇİFTÇİ, FUAR MERKEZİ İNŞAATINI İNCELEDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanılan fuar merkezi inşaatı hızla yükseliyor. Fuar alanında incemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa Fuar merkezi gelecek vaat eden bir projedir" dedi.

BAŞKAN ÇİFTÇİ, FUAR MERKEZİ İNŞAATINI İNCELEDİ
Bu içerik 101 kez okundu.

Kentin marka değerlerine ve turizm alanında tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan Şanlıurfa Fuar Merkezi inşaatı hızla yükseliyor. Fuar Merkezi 80 bin metrekarelik alan üzerinde kurulacak olup, 14 bin metrekaresi kapalı alandan oluşuyor. 670 araç kapasiteli otoparka sahip olan fuar merkezinde 30 bin metrekare kapalı alanı, dinlenme alanları, konferans salonu ve holleriyle fuar organizasyonuna katılacak olan firmalara hizmet verecek. İnşaat çalışmalarının hızla yükseldiği fuar merkezindeki alanda çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, teknik ekipten bilgi alarak işçilerle sohbet etti.

 

Şanlıurfa Fuar merkezinin gelecek vaat eden bir proje olduğunu ve yılın 12 ay boyunca fuar yapma kapasitesine sahip olduklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Fuar merkezi inşaatında incelemelerde bulunduk. Alan incelemesinde inşaat çalışmasının hızla ilerlediğini gördük. 11 Nisan Şanlıurfa'nın kurtuluş yıldönümünün kutlandığı gün olan 11 Nisan'da buranın açılışını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Şanlıurfa için çok prejtijli bir projedir. Şanlıurfa'nın ticaretine tesir edebilicek ve o sektörü takip edecek işveren ve işadamlarımıza bir vizyon çizebilecek ve gelecek vaat eden projedir. Şanlıurfa'nın 12 ay boyunca fuar yapma kapasitesi var ama önemli olan sağlıklı, modern ihtiyaçları karşılayabilecek yapıların olmasıdır. Şanlıurfa'nın tanıtımına çok etki edecebilecek bir projeyi hayata geçiriyoruz" dedi.

haber.com şanlıurfa.com urfa.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI