Advert

JİCA HEYETİNDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ZİYARET

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JİCA) heyeti, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Alt yapı ve Suriyelilere yönelik yapılan yardımlar konusunda Japon heyete bilgi veren Başkan Vekili Ahmet Hamdi İnan, Suriyelilerle entegrasyonun sağlanmasına önem verdiklerini söyledi.

JİCA HEYETİNDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ZİYARET
Bu içerik 152 kez okundu.

Şanlıurfa'daki su, alt yapı ve Suriyelilere yönelik yapılan çalışmaları görmek üzere kente gelen Japon heyet, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JİCA) Türkiye Ofisi Başkanı Yasuı Takehiro, Başkan Yardımcısı IIyama Masaki, Genel Direktör Ogawa Shigenori'den oluşan Japon heyet Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Hamdi İnan'dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. JİCA Türkiye Ofisi Başkanı Yasuı Takehiro, Suriyelilere yönelik yapılan yardımdan dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.  Başkan Vekili Ahmet Hamdi İnan, günün anısına Japon heyetine mırra takımı hediye ederken Genel Sekreter Abdülkadir Açar ile Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, Japon heyetine plaket takdim etti.

 

İNAN: ENTEGRASYON SAĞLANMASI ÖNEMLİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak Suriyelilerin entegrasyonu için çok önemli projeler hazırlandığını ve Suriyelilerin eğitimine büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Vekili Ahmet Hamdi İnan, "Suriyeliler konusu çok ciddi bir konudur. Biz onların kültürel yaşamlarını devam ettirsinler istiyoruz. Ancak buraya adapte olma noktasında gerekli destek ve yardımlar için özel projelerimiz var. Özellikle Suriyeli kadınlar ve çocuklara yönelik eğitim noktasında ciddi projelerimiz vardır. Alt yapı ve şehircilik bir şekilde halledilir ama ast olan onların eğitimleridir ve eğitim konusunda da ciddi çalışmalar yapıyoruz. JICA'yı ben önemsiyorum, ilişkimizin ve işbirliğimizin devamını diliyorum. Şanlıurfa halkı adına japon heyetine teşekkür ediyorum" dedi

 

urfa haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI