Advert

2 MİLYON AĞAÇ VE BİTKİ TOPRAKLA BULUŞACAK

'SİZİN DE DİKİLİ BİR AĞACINIZ OLSUN' KAMPANYASI BAŞLADI

 2 MİLYON AĞAÇ VE BİTKİ TOPRAKLA BULUŞACAK
Bu içerik 93 kez okundu.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan 'Sizin de Dikili Bir Ağacınız Olsun' kampanyası çerçevesinde 2 milyon ağaç ve bitki toprakla buluşturulacak. Kampanyanın startını Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Herkesi ağaç kampanyasına davet ediyorum" dedi.

 

'Daha Yeşil bir Şanlıurfa' için çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Sizin de Bir Dikili Ağacınız Olsun' kampanyası başlattı. Kampanya çerçevesinde 2018 Mayıs sonuna kadar 2 milyon ağaç ve bitki toprakla buluşturulacak. GAP Vadisi 2. Etap projesi alanında başlatılan kampanya çalışmasına Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin yanı sıra Belediye Meclis Üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Başkan Çiftçi, çukur kazılan alana ağaç dikerek can suyu verdi. Kampanyanın ilk ağaç dikim törenine katılan Başkan Çiftçi, diktiği ağaca can suyu vererek kampanyanın startını verdi. 'Sizin de Dikili Bir Ağacınız Olsun' ağaçlandırma kampanyası kapsamında; Çınar, Erguvan, Oya, Dut, Nar, Defne, Akasya, Palmiye, Lale ağacı, Zeytin, Mavi Selvi, Çam, Pramit nazı ile Alev çalısı gibi 2 milyon ağaç ve bitki örtüsü toprakla buluşacak.

 

2 MİLYON AĞAÇ VE BİTKİ TOPRAKLA BULUŞACAK

Şanlıurfa'da ilk kez büyük bir kampanya kapsamında parklar ve şehir ormanında ağaçlandırma ve bitki örtüsü dikmek için önemli bir çalışma yaptıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, amaçlarının 2 milyon ağaç ve bitkiyi toprakla buluşturmak olduğunu söyledi. Başkan Çiftçi "Bu yıl Şanlıurfa'da güzel bir kampanyanın startını veriyoruz. Şanlıurfa'mız iklimsel olarak kurak bir kuşaktadır onun için hızlı bir şekilde ağaçlandırmaya ihtiyacı var. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin kadroları olarak orta refüj, parklar ve şehir ormanlarımız öncelikli olmak üzere yine yapmış olduğumuz mesire alanlarında kampanyamızı başlatıyoruz. Ağaçlandırma sezonu başladı ve bu gün itibariyle kampanya çalışmamıza başlıyoruz. Şanlıurfa'mızın nüfusu 1 milyon 942 bin ve bizde 2 milyon ağaç ve bitki örtüsü hedefiyle ağaçlandırma çalışması yapıyoruz. Ağaçlandırma çalışmamız 2018 mayıs sonuna kadar devam edecektir. Şehrimizi seviyoruz ve inancımız şudur 'Eğer yarın kıyamet kopacağını bilseniz dahi muhakkak suretle elinizdeki ağacı dikiniz' bu topraklara sevdalı bir kadroyuz. Şanlıurfa'ya yepyeni bir vizyon kazandıran GAP Vadisi 2. etabı bitireceğiz ve ardından GAP Vadisi 3. etap ile devam edeceğiz. GAP Vadisi etaplarının ağaçlandırmasını tamamlayacağız ve Şanlıurfa'nın nefes alabileceği ve Şanlıurfa'ya hayat verebilecek Halil-ür Rahman Şehir Ormanını da Ağaçlandıracağız" dedi.

 

İLÇELERDE TAMAMLANAN PARKLARDA AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASI YAPILACAK

Şanlıurfa'nın bir çok ilçesinde park yapımının tamamlandığını ve kampanya kapsamında ağaçlandırma çalışmasına başlayacaklarını ifade eden Başkan Çiftçi, "Sadece merkezde değil ilçelerimizde hazır olan parklarımız var Suruç ilçesinde 4 parkımız hazır ve arkadaşlarımız bu parkların ağaçlandırması ve bitkilendirmesini yapacaklar. Halfeti'de şehir parkımız hazır ve onun ağaçlandırmasını sağlayacağız. Eyyübiye ilçemizde 106 dönümlük mesire alanımız hazır ve onun ağaçlandırması sağlanacak. Akçakale, Ceylanpınar, Viranşehir ilçemizde orta 

ağaç dikme orman haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI