Advert

Hukuk ve Değişim Derneğinden Milletvekili Yılmaztekin `e Teşekkür Belgesi

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, Hukuk ve Değişim Derneği’nin “Son Dönemde Ortadoğu ve Arap Yarımadasındaki Konjonktürel Gelişmeler” temalı söyleşisinin konuğu oldu.

Hukuk ve Değişim Derneğinden  Milletvekili  Yılmaztekin `e Teşekkür Belgesi
Bu içerik 179 kez okundu.

ABDULLAH YİĞİT –ANKARA 
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, Hukuk ve Değişim Derneği’nin “Son Dönemde Ortadoğu ve Arap Yarımadasındaki Konjonktürel Gelişmeler” temalı söyleşisinin konuğu oldu. 
2013 yılında başta FETÖ olmak üzere tüm terör unsurları ile mücadele ve Türk Hukuk Sisteminin evrensel ölçülere ulaştırılması amacıyla kurulan dernek, başarılı çalışmalara imza atıyor.
Kemalettin Yılmaztekin’in de kurucularından olduğu derneğin diğer kurucuları arasında bakan ve çok sayıda milletvekili bulunuyor.
Kuruluş aşamasındaki resmi başvurunun yapılması da dahil tüm merhaleler de emeği bulunan Yılmaztekin’in söyleşi esnasında oldukça rahat olduğu gözlendi.
Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin;Lübnan’da Başbakan Saad Hariri’nin istifası ve henüz ülkesine dönmemiş olmasından kaynaklanan yönetim boşluğu, Suudi Arabistan ve İran arasında Yemen üzerinden başlayan ve son günlerde ivme kazanarak devam eden gerilim, IKBY’ de gerçekleştirilen yasa dışı referandum ile gündemdeki diğer gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Türkiye’nin yeni bir güvenlik anlayışına sahip olduğunubelirtenYılmaztekin, artık sorunla karşılaşıldığında çözmek yerine, sorunu kaynağında kurutmak fikrinin benimsendiğini,hatta bu çerçevede gerçekleştirilen Fırat Kalkanı ve muhtemel İdlib-Afrin operasyonunun emperyal güçlerin bu coğrafyadaki planlarını 50-100 sene ötelemelerine sebep olduğunu vurguladı. 
Türkiye AK Parti ile başlayan diplomasi yaklaşımı gereği iç siyasette karşılaştığı sorunlara nasıl milli bir bakış açısı ve adaletle yaklaşıyorsa Ortadoğu ve Arap Yarımadasında cereyan eden olaylara da aynı milli bakış ve adaletle yaklaşmaktadırdiyen Yılmaztekin, ”iki bin küsur yıldır hüküm sürdüğümüz bu coğrafyadaki tecrübelerimiz bize göstermiştir ki, akan kan ve gözyaşının dinmesi için bölge ülkeleri birlik ve beraberlik içinde hareket etmeli, ümmet bilinci ve şuurundan ayrılmamalıdır” dedi.
Son derece samimi bir ortamda gerçekleştirilen söyleşinin sonunda Kurucu Başkan Samir Altunkaynakve Kurucu Başkan Yardımcısı Bülent Yağmurtarafından Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin’e“teşekkür belgesi” takdim edildi. Fotoğraf çekimlerinin ardından söyleşi sona erdi.

 

Hukuk ve Değişim Derneğinden Milletvekili Yılmaztekin `e Teşekkür Belgesi MİLLETVEKİLİ KEMALETTİN YILMAZTEKİN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI