Advert

UBFED Şanlıurfa İl Başkanı Polatoğlu `ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Uluslararası Barış Federasyonu Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Halil Polatoğlu , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü hakkında bir mesaj yayınladı. Polatoğlu , Türkiye nüfusunun yüzde 12’sinden fazlasının, yani yaklaşık 9 milyon kişinin engelli olduğunu söyledi.

UBFED Şanlıurfa İl Başkanı Polatoğlu `ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Bu içerik 369 kez okundu.

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 


Uluslararası Barış Federasyonu Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Halil  Polatoğlu , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü hakkında bir mesaj yayınladı.
 Polatoğlu , Türkiye nüfusunun yüzde 12’sinden fazlasının, yani yaklaşık 9 milyon kişinin engelli olduğunu söyledi.
        1992 yılında Birleşmiş Milletler ’in aldığı bir kararla, 3 Aralık gününün Uluslararası Engelliler Günü olarak ilan edildiğini belirten Polatoğlu, “Bu kararın ardından BM İnsan Hakları Komisyonu yayınladığı bildiri ile üye ülkelere,  3 Aralık gününün;  engellilerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacıyla tanınmasını istemiştir” dedi.
 
 Engelli istihdamının önemine`de vurgu yapan Başkan Polatoğlu , “Son yıllarda devletin engellilere yönelik iş olanakları konusunda ciddi çalışmaları bulunmaktadır. Belirli bir sayıda işçi çalıştıran özel sektör kuruluşlarının da yasal zorunluluk olarak engelli kadrosunda işçi çalıştırması gerekmektedir. Bu yasal zorunluluklara gerek kalmaksızın engelli vatandaşlarımıza iş olanakları yaratılması, ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Engelli istihdamının artması ile toplumsal refah ve huzurun sağlanmasının daha kolay olacağı unutulmamalıdır. Ayrıca, herkesin bir gün engelli olabileceğini hatırlatırım. Bu duygu ve düşüncelerle, engellilik konusundaki toplumsal duyarlılık ve farkındalığın güçlenmesini temenni ediyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

 

UBFED UBFED ŞANLIURFA 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ BAŞKAN POLATOĞLU İBRAHİM HALİL POLATOĞLU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI