Advert

UBFED Şanlıurfa İl Koordinatörü Açıkgözoğlu `Ndan ABD’nin Kudüs Kararına Tepki

Uluslararası Barış Federasyonu Şanlıurfa İl Koordinatörü Müslüm Açıkgözoğlu ,ABD yönetiminin, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığı ve İsrail’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağı yönündeki açıklaması hakkında Basın Açıklaması Yaptı.

UBFED Şanlıurfa İl Koordinatörü Açıkgözoğlu `Ndan  ABD’nin Kudüs Kararına Tepki
Bu içerik 553 kez okundu.

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 

 

Uluslararası Barış Federasyonu Şanlıurfa İl  Koordinatörü  Müslüm Açıkgözoğlu ,ABD yönetiminin, Kudüs’ü  İsrail’in başkenti olarak tanıdığı ve İsrail’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e  taşıyacağı yönündeki açıklaması hakkında Basın Açıklaması Yaptı.
Açıkgözoğlu, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını ve  İsrail’deki ABD Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını tüm dünyanın kınaması  gerektiğini belirterek, “Bu karar, siyasi ve ahlaki olarak utanç duyulması  gereken bir karardır.” dedi.
Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını ve İsrail’deki  ABD Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını tüm dünyanın kınaması gerektiğini  vurgulayan  Açıkgözoğlu , “Bu karar, siyasi ve ahlaki olarak utanç duyulması gereken bir  karardır.” ifadesini kullandı.
Açıkgözoğlu , Bu kararla beraber Trump’ın, Ortadoğu’daki tüm barış çabalarına  karşı ağır bir saldırıda bulunduğunu ve uluslararası hukuku tanımadığını da  açıkça ilan ettiğini vurgulayarak, “Trump ve Netenyahu’nun kendi siyasi  zorluklarını aşmak için dünyayı yepyeni çatışmalarla karşı karşıya bırakacak bu  kararı almaları barış umutlarına karşı tam provokasyondur.” değerlendirmesinde  bulundu.
Bu gayrimeşru karar Kudüs’ün gerçek statüsü karşısında her zaman yok  hükmünde olacaktır. Kudüs ve Filistin halkı asla yalnız bırakılmayacaktır.”  ifadesini kullanan Açıkgözoğlu ,  Trump’ın bu kararının hakkaniyet ve hukuk adına herkes  tarafından mahkum edileceğini belirtti.
Bizde UBFED olarak her zaman ülkemizin ve Müslüman ülkelerimizin yanında olmuşuzdur  Kudüs Müslümanlarındır  diyoruz  kutsal değerlerimize asla taviz vermeceğiz.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan `ın  Her zaman yanında olacağız dedi.

UBFED ABD TEPKİ KUDÜS KARARINA TEPKİ AÇIKGÖZOĞLU ŞANLIURFA KUDÜS FİLİSTİN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI