Advert

UBFED Şanlıurfa İl Başkanlığından Trump’ın “Kudüs” Kararına Tepki

Uluslararası Barış Federasyonu Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Halil Polatoğlu ,UBFED İl Kadın Kolları Başkanı Feride Taşcı,UBFED Karaköprü İlçe Kadın Kolları Başkanı Aynur Karakaş ve İl yönetim kurulu üyeleri UBFED Şanlıurfa İl Başkanlık Binasında ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına tepki göstermek için basın açıklaması yaptılar .

UBFED Şanlıurfa İl Başkanlığından  Trump’ın “Kudüs” Kararına Tepki
Bu içerik 350 kez okundu.

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 

Uluslararası Barış Federasyonu Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Halil  Polatoğlu ,UBFED İl Kadın Kolları Başkanı Feride Taşcı,UBFED Karaköprü İlçe Kadın Kolları Başkanı Aynur Karakaş ve İl yönetim kurulu üyeleri UBFED Şanlıurfa İl Başkanlık Binasında ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına tepki göstermek için basın açıklaması yaptılar .
Basın Açıklamasını Uluslararası Barış Federasyonu Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Halil  Polatoğlu yaptı .basın açıklamasında Başkan Polatoğlu Şunları söyledi.ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına tepki göstererek, "O kararı veren ABD Başkanını buradan lanetliyorum. Bu yanlıştan kısa zamanda dönülmesini umuyorum" dedi.
Başkan Polatoğlu , yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Sultan Abdülhamid Han "Mekke Allah'ın haremidir. Medine Resulullah'ın haremidir. Kudüs müminlerin haremidir. Biz var olduğumuz sürece Kudüs düşmeyecektir!" demişti. Bu, 110 sene önce de böyleydi bugün de böyle, dünya var olduğu müddetçe de Kudüs müminlerin haremi olarak kalacaktır inşallah. Kudüs, ABD ve İsrail için ne Afganistan'a benzer, ne Irak'a benzer ne de Suriye'ye benzer. Bu dünyayı başlarına zindan ederler. Dünya var olduğu müddetçe Kudüs üzerinde oynanacak oyunlar o senaryoları hazırlayanlar için korkunç tehlikeli sonuçlar doğurur. Türk milleti olarak ve İslam alemi olarak birlik ve beraberlik içerisinde bu konuyu çok hassas bir şekilde takip etmek ve bu konudaki duruşumuzu da kesinlikle göstermek zorundayız. Üç semavi dinin başkenti olan Kudüs'ün şekli bellidir. ABD'nin İsrail ile birlikte bir yanlış yola girmemelerini temenni ediyoruz. Böyle bir oyuna girdikleri takdirde de dünyada nelerin olabileceğini hepimiz önceden kestirebiliriz. Yaşanan bu olay artık sözün bittiği yerdir. Ve ekonomik olarak "güçlü bir ülke olmaktan başka çaremiz yok" demek için bu yaşananlardan daha iyi bir örnek de olamaz. Her musibet bir hayra delalettir. Bu musibetten de bir hayır çıkar inşallah. İslam alemi buradan aldığı ders ile başka yeni girişim ve ittifaklara yönelir diye düşünüyorum."dedi.

UBFED UBFED ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI İBRAHİM HALİL POLATOĞLU ABD TRUMP `TURUMP KUDÜS KARARINA TEPKİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI