Genel Başkan Yaşar `ın Gaziantep’in Kurtuluşu Mesajı

Turani Boylar Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Orhan Yaşar ,Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla Bir mesaj yayımladı.

Genel Başkan Yaşar `ın Gaziantep’in Kurtuluşu Mesajı
Bu içerik 92 kez okundu.

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP 

Turani  Boylar Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Orhan Yaşar ,Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla Bir  mesaj yayımladı.
Genel Başkan Yaşar, Mesajında, 25 Aralık tarihi, Destansı Antep direnişinin ve “Gazi”lik ünvanının  sembolü, Antep’in düşman işgalinden kurtuluşun yıldönümüdür. Bu vatan için can veren tüm şehitlerimizi saygı ile anarken; Gaziantep İlimizin  25 Aralık  Düşman İşgalinden  Kurtuluşunun   96  Yılı  kutlu olsun .
Biz Türkmen Aşiretler olarak Herzaman Hükümetimizin Yanında yer almışızdır.
Gaziantep savunması,yürekleri yurt sevgisi ile dopdolu bir avuç Anteplinin inanılmazı efsaneleştirmeleridir.
Alın teriyle ıslanmış,umutla yeşertilmiş toprağını,düşmana vermemek için canını feda eden kahramanların destanıdır.
Bombardıman altında inim inim inlerken dahi “Vatanım” diyebilen bir avuç insanın hikayesidir.
Hürriyete inanan, kendi kaderine terk edildiğini, çaresizliğini, yalnızlığını bildiği halde, kader arkadaşları ile dayanışmanın, kenetlenmenin en güzel örneğini sergileyen kahramanların öyküsüdür
Akıllara durgunluk veren bir özveri ile düşmanını bile kendisine hayran bırakan,onurlu ve gururlu bir milletin zaferidir.                                                                   
Gözlerinin önünde süngülenen yavrusunun çığlıkları yüzünden top,tüfek sesini duyamayan,kaybettiği eşinin kanının sıcaklığı yüzünden soğuğu hissetmeyen sevgililerin, anaların, babaların,yavruların kahramanlık destanıdır.   
Babasının yokluğunu gözü yaşlı annesine hissettirmemek için silahını kapıp cepheye koşan delikanlıların zaferidir.                                                    
Bahçede oynaması gerekirken ,minicik elleri ile boş kovanları toplama çabasına düşüp,dedesine götüren torununun eseridir.                                                     
Torunlarını bu güzel beldede özgürce, huzurlu yaşatabilmek için hayatlarını çekinmeden feda eden büyüklerimizle gurur duyuyoruz.
Bize bıraktıkları miras olan "Vatan sevgisi"ni, Gaziantepli olmanın gururunu Gaziantep var oldukça onurla sürdüreceğiz.  Bu vatan için can veren tüm şehitlerimizi saygı ile anarken; Gaziantep’in 25 Aralık Kurtuluş Bayramınıda kutluyorum.    
Gazi şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümünü kutluyor, Antep savunmasının önemli isimleri olan Şehit Kamil’leri, Şahin Bey’leri, Karayılan’ları ve canı pahasına vatanın kurtuluşu ve bölünmez bütünlüğü için mücadele eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Gazilerimizi hayırla ve Rahmetle yâd ediyorum.

Genel Başkan Yaşar `ın Gaziantep’in Kurtuluşu Mesajı GAZİANTEP GAZİANTEP IN KURTULUŞU TURANI BOYLAR DERNEĞİ ORHAN YAŞAR GENEL BAŞKAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI