Advert

Başkan Aslan `ın 25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşu Mesajı

Ak Ocaklar Gaziantep İl Başkanı Avukat Bekir Aslan , Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla Bir mesaj yayımladı.

Başkan Aslan `ın  25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşu Mesajı
Bu içerik 157 kez okundu.

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP 


Ak Ocaklar Gaziantep  İl Başkanı Avukat Bekir Aslan , Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla Bir mesaj yayımladı.
Başkan Aslan , Kurtuluş Savaşı tarihlerinde aziz vatanımızın hemen her köşesinde topyekûn sürdürülen istiklal mücadelesinin en çetin sahnelerinden biri de Gazi şehrimizde yaşandı. Bu şehrin insanları, aylarca açlığa ve yokluğa mahkûm edilerek canlarından aziz bildikleri toprakları ele geçirilmek istendi. Var olan tüm imkânsızlıklara rağmen Antep ahalisi; hürriyet ve bağımsızlık aşkı ile esir olmaktansa ölmeyi tercih ederek amansız bir mücadele verdi. Antep Savunması, devrin en modern imkânları ile donatılmış ordular karşısında sarsılmaz irade ve direniş ruhu ile 11 ay süren kurtuluş mücadelesinde 6317 vatan evladını şehit verdi. Millî Mücadelenin kıvılcımı olan Antep’e, Gazi Mustafa Kemal’in başkanlığında ki Büyük Millet Meclisimiz tarafından “Gazi” unvanı verildi.
Ülkemiz ve Gaziantep, o yıllarda nasıl bir işgal girişimi ve buna karşı bir istiklal mücadelesi verdiyse; bugün de yaşamakta olduğumuz durum benzer bir konumdadır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi, ülkemiz bugün yaşadığı olaylar ve buna karşı yürüttüğü mücadele ile adeta 2. Kurtuluş Savaşı’nı vermektedir. 15 Temmuz hain kalkışmasıyla asker kılığına girmiş teröristlerce işgal edilmeye çalışılan ülkemiz, aynı mihraklarca piyon olarak kullanılan birçok terör örgütü ile eşzamanlı aman vermez mücadelesine devam etmektedir. Bundan 96 yıl önce kararlı duruşu ile topraklarını koruyarak Gazi unvanını hak eden Gaziantep,  15 Temmuz gecesi göstermiş olduğu milli iradeye sahip çıkma azmi ile hem de teröre karşı sert duruşu ile bu unvana ne kadar yakıştığını bir kez daha ispat etmiştir.
Şehit ve gazilerimizin bizlere emaneti olan ülkemiz, kurulduğu ilk günden bu yana Antep Savunması ruhu ve heyecanı ile karşılaştığı tüm engelleri milletimizin azim ve kararlılığıyla bertaraf etmiştir. O destanı, mübarek kanlarıyla yazan şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin torunları Gaziantep’liler, bugün de ülkemizin sokulmaya çalışıldığı terör kıskacı ve ekonomik zorluklara karşı millî duruşu ve istihdama sunduğu katkılarıyla, ekonomimizin gelişmesi için hizmet ediyor.
Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümünü kutluyor, Antep savunmasının önemli isimleri olan ŞehitKamil’leri, ŞahinBey’leri, Karayılan’ları ve canı pahasına vatanın kurtuluşu ve bölünmez bütünlüğü için mücadele eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi hayırla ve rahmetle yâd ediyorum .Gaziantep İlimizin 25 Aralık Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96 Yılı kutlu olsun dedi.

 

Başkan Aslan `ın 25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşu Mesajı GAZİANTEP GAZİANTEP IN KURTULUŞU AVUKAT BEKİR ASLAN AK OCAKLAR GAZİANTEP İL BAŞKANI AVUKAT BEKİR ASLAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI