Advert

GIDA MÜHENDİSLERİ ATAMA BEKLİYOR

Öncelikle iyi çalışmalar dileriz. Bizler GIDA mühendisleriyiz ve her platformda hem istihdam sorunumuzu hem de gıda güvenliği için ülkemize yapacağımız katkıyı anlatmak için çaba sarf etmekteyiz. Bizler tüm sorunlara rağmen mesleğimize dört elle sarılmış, türlü olumsuzluklara rağmen hiçbir zaman vazgeçmemiş genç gıda mühendisleri olarak siz değerli basın mensuplarımızdan sesimiz olmanızı rica ediyoruz.

GIDA MÜHENDİSLERİ ATAMA BEKLİYOR
Bu içerik 146 kez okundu.


Birçok meslek tarafından alanımız işgal edilmesine rağmen hala mesleğimizi yapmak için büyük gayret sarf eden gıda mühendisleri olarak arzu halimizi belirtmek isteriz. Bakanlıkta ziraat mühendisleri, veteriner hekimler hastanelerde diyetisyenler yetki ve bilgi alanlarının dışına çıkarak bizim işimizi yapmamaktadırlar. Bu durum sadece bizi değil özellikle ziraat mühendisi ve veteriner hekim arkadaşlarımızı olumsuz etkilemekte zaten yoğun olan iş yükleri daha da artmaktadır. Hâlbuki ziraat mühendisleri ve veteriner hekimler yüksek verimli ve kaliteli bitkisel/hayvansal ürünler üretmekle biz ise bu ürünleri usulüne uygun işlemekle görevliyiz. Bir çarkın dişlileri gibi ayrı ayrı önemli fakat bütünün parçasıyız. Diyetisyen arkadaşlarımızın görevi ise tamamen bambaşka olup insanların sağlıklı ve dengeli beslenmesini sağlamaktır.


Gıda mühendislerinin kamu eliyle çalışmadığı kurumlarda yaşanan sıkıntılar ise üzerinde günlerce konuşulacak konuların başında gelmektedir. Kışlalarımız, KYK bünyesindeki yurt müdürlüklerimiz, yatılı bölge okullarımız ve hastanelerimiz ihale yolu ile işletilen yemekhanelerde yemek yiyor ve buralarda çoğu zaman bir gıda mühendisi bulundurulmuyor. Sonuç Manisa’da yaşanan kışla faciası, sonuç hastanelerde yaşanan zehirlenmeler, sonuç Ağrı’da küçük Beritan’ın okulda yediği sandviçten ölümü, sonuç GIDA TERÖRÜ. Ne kışlalarımız, ne öğrenci yurtlarımız, ne okullarımız, ne de hastanelerimiz ve dahi insanlarımız özel firmaların insafına bırakılacak kadar değersiz değildir. Bu kurumlarda barınan insan sayısına göre en az 1 ve daha fazla gıda mühendisi devlet güvencesinde çalıştırılmalı, halk sağlığı korunmalıdır.

2016 KPSS’den bu yana sadece 328 gıda mühendis alınmış olup sayı beklenenin ve ihtiyacın çok altındadır. 2 yılda 1 kez sınava girdiğimiz ve yapılan atama hesaplanınca 85 üstü puanlarla atanamayan arkadaşlarımızın 3 yıl beklemesi gerekmektedir. Bu sebeple mağduriyetimizin giderilmesi adına 2018 KPSS öncesi bir alım daha talep ediyoruz.

Sorunlarımız çok, sorunlarımız sadece bizi değil halkın sağlığını da etkileyen sorunlar. Bakanımızdan bu konuları yüz yüze görüşmek için randevu talep ediyoruz. 

Sorunlarımızın çözümünün sizlerin desteği ile geleceğini biliyor, inanıyoruz. 

Son olarak sizlerin aracılığı ile tüm Türk halkına şu mesajı iletmek istiyoruz “Maddi imkanı, gelir düzeyi ne olursa olsun hepimizin ve en önemlisi çocuklarımızın geleceği için, sizler daha güvenilir gıda tüketin diye canla başla çalışmaya hazırız. Tek istediğimiz bize güvenmeniz ve desteklemeniz.”

GIDA MÜHENDİSLERİ ATAMA BEKLİYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI