Advert

Gazinatep Valisi Ali Yerlikaya'nın 8 Şubat Mesajı

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya , Değerli Gaziantepliler, Gazi Şehrimize T.B.M.M. tarafından “Gazi”lik unvanı verilişinin 97’nci yıldönümünü İstiklal Madalyalı ve dünyada “Gazi” unvanına sahip ilk ve tek şehir olarak kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Gazinatep Valisi Ali Yerlikaya'nın 8 Şubat Mesajı
Bu içerik 93 kez okundu.
ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP 
 
 Gaziantep Valisi  Ali  Yerlikaya  , Değerli Gaziantepliler, Gazi Şehrimize T.B.M.M. tarafından “Gazi”lik unvanı verilişinin 97’nci yıldönümünü İstiklal Madalyalı ve dünyada “Gazi” unvanına sahip ilk ve tek şehir olarak kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.
Birinci Dünya Savaşı’nın ardından, Anadolu’daki her şehir ve kasabanın kendi yazgısı ile baş başa kaldığı ve çaresizlik içinde, bir çıkış, bir ümit aradığı o kara günlerde, Anteplilerin hiçbir yardım ve destek almadan gösterdikleri şanlı direniş, bağımsızlık mücadelesindeki tüm yurda ilham olmuştur.
Kahraman Antepliler, “Verdün sizin için neyse Antep de bizim için o kadar azizdir. Bizim için şerefli bir ölüm veya müdafaadan başka çare yoktur.” diyen Özdemir Bey gibi, azim, inanç ve kararlılıkla direnerek;Şahinbey’lerin, Karayılan’ların ve daha nice adsız kahramanların öncülüğünde 6317 şehit verme pahasına kahramanlık, yiğitlik ve cesaret timsali olmuşlardır.
Nüfusunun 4’te 1’i şehit, kalanı da gazi olan Antep’in, 11 ay süren emsalsiz mücadeleyle yazdığı bu destan Türk Milletinin gönlünde de hak ettiği yeri almış, Türkiye Büyük Millet Meclisi, bu destansı mücadeleyi ölümsüzleştirmek için, 8 Şubat 1921 tarihinde şehrimizin adını "Gazi" unvanı ile taçlandırmıştır.
Bu unvanı 97 yıldan beri şerefle taşıyan Gaziantepliler; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra, kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.” sözünü rehber edinmiştir. Geçmişten günümüze her konuda Anadolu’ya örnek olmuş Gazi Şehirlilerbundan sonra da “Gazi”lik unvanı ve İstiklal Madalyası’nı layıkıyla taşıyacak, ülkemizi ve ilimizi,  daha güzel yarınlara taşımak için kurtuluş savaşında gösterdikleri kahramanlıklara yaraşır bir şekilde tarımda, sanayide, eğitimde kısacası her alanda başarılar elde etmeye devam edeceklerdir.
Bu düşüncelerle 97’ncidönümünü büyük bir onur ve coşkuyla kutladığımız “Gazi”lik günümüzde, başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, bütün hemşerilerimin “Gazi”lik gününü kutluyorum.
Gazinatep Valisi Ali Yerlikaya'nın 8 Şubat Mesajı GAZİANTEP VALİSİ ALİ YERLİKAYA GAZİANTEP GAZİLİK UNVANI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI