Advert

Başkan Fatma Şahin `den 12 Mart İstiklal Marşı Mesajı

Osmaniye Bahçe Ziraat Odası Başkanı Fatma Şahin ; “12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Fatma  Şahin `den 12 Mart İstiklal Marşı Mesajı
Bu içerik 83 kez okundu.

ABDULLAH YİĞİT-OSMANİYE
Osmaniye Bahçe Ziraat Odası Başkanı Fatma Şahin ; “12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Başkan Şahin, mesajında Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşında; milletin tarih boyunca yaşadıklarını, kahramanlıklarını, manevi değerlerini ve vatan sevgisini en anlamlı biçimde anlattığını belirtti. Ayrıca  Başkan Şahin, mesajında şu ifadelere yer verdi:


“İSTİKLAL MARŞI, MİLLETİMİZİN EN ÇETİN DÖNEMİNDE MORAL VE CESARET KAYNAĞI OLDU”


"Kurtuluş Savaşı döneminde her tür zor şarta rağmen düşmana karşı göğsünü korkusuzca siper eden milletimiz, büyük bir kahramanlık destanı yazdı. O zorlu dönemlerde Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan İstiklal Marşı, milletimizin en çetin döneminde moral ve cesaret kaynağı oldu ve adeta milletimizin yeniden doğuşunu tarif eden bir abide haline geldi. Mehmet Akif Ersoy gibi vatansever kişiler milletimizin kültürel zenginliklerine en iyi örneklerdendir.

Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşını yazarken tüm duygu düşünce birikimiyle beraber, milletimizin içinde var olan kahramanlığı ve maneviyatı eşsiz bir şekilde mısralara dökmüştür. Mehmet Akif Ersoy sadece büyük bir şair değil, aynı zamanda kendini, milletinin ve vatanının istiklal ve istikbal mücadelesine adamış bir dava adamı, önemli bir şahsiyettir. Bu duygu ve düşüncelerle; İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün yıldönümünde, Mehmet Akif Ersoy'u ve bütün İstiklal Kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum" dedi.

 

Başkan Fatma Şahin `den 12 Mart İstiklal Marşı Mesajı bahçe ilçesi OSMANİYE BAHÇE ZİRAAT ODASI BAŞKANI FATMA ŞAHİN İSTİKLAL MARŞININ KABULU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İRAN’da  Protestolarda 21 ölü
İRAN’da Protestolarda 21 ölü
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI
BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN YENİ YIL MESAJI