ankara escort

TAKIL ADAY ADAYI OLDU

Türkiye’nin erken seçim kararının ardından Şanlıurfa’da da siyaset hareketliliği yaşanmaya başlandı. Milletvekili sayısını 14’e çıkaran Şanlıurfa, siyasette hareketli saatler geçiriyor. 24 haziranda sandık başına geçecek olan Türkiye, yeni sistemle birlikte yeni başkanını seçecek. Şanlıurfa Ak Parti İl binasına milletvekili başvuruları devam ediyor. 27 yıl bürokrasinin içerisin’de yer alan ve bir çok önemli görevler üstlenen Mehmet Takıl, milletvekiliği için başvurusunu yaptı.

TAKIL ADAY ADAYI OLDU
TAKIL ADAY ADAYI OLDU admin

 

MEHMET TAKIL’IN ÖZ GEÇMİŞİ

01/01/1968’de Şanlıurfa’da doğdu,ilk orta ve lise tahsilini Şanlıurfa’da tamamladı.Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde işletme bölümünü başarıyla bitiren TAKIL Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde işletme Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı. Hayatının her döneminde eğitime son derece büyük önem veren Takıl Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Adalet ön lisans bölümünden de mezun olduktan sonra Kosova UILIRIA Kraliyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni başarıyla tamamladı ve Haziran ayında mezuniyetini beklemektedir. Orta düzeyde ingilizce, temel düzeyde arapça, Çok iyi düzeyde Kürtçe bilen Mehmet Takıl evli ve altı çocuk babasıdır. Eşi ev hanımı, Kızı Fatma; Ankara Batı Adliyesi’nde 22. Dönem Hakim Adayı, Beden Eğitimi ve Futbol Antrenörlüğü mezunu olan oğlu Hasan, Ak Parti Çankaya İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak aktif görev almaktadır. Ayrıca Genç Müsiad Ankara, Genç Birlik Ankara Şubesinde başkan yardımcılıkları görevlerini yerine getirmiştir. Diğer iki oğlu Halil İbrahim ve Eyüp Soner İç Mimarlık ve Mimarlık alanlarında yüksek lisans ve doktora eğitimlerini İstanbul’da Haliç Üniversitesi’nde sürdürmektedirler. Çankaya Genç Seçmen Lise Başkanlığı görevini sürdüren Mehmet Salih Mehmet Zakir Ekni Anadolu Lisesi Okul Başkanı olup lise 3. Sınıf öğrencisidir. Ortaokul son sınıf öğrencisi olan Yılmaz Yiğit ise, Beytepe Ortaokulunda eğitimine devam etmektedir.

Mehmet Takıl4 yıl Şanlıurfa’nın muhtelif köylerinde vekil çğretmenlik yaptıktan sonra Başkent Ankaraya yerleşti. Anavatan Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı, Doğu ve Güneydoğu Sorumlusu olarak Gençlik teşkilatlarının oluşturulması ve yapılandırılmasında aktif rol aldı. Milletvekili Danışmanı ve Bakan Danışmanı olarak hemşerilerinin proplemlerini elinden geldiğince çözmeye gayret etti. Şanlıurfa ile bağlarını hiç koparmayan TAKIL genç yaşta önemli bürokratik görevler de üstlendi. 

 

T.C. Başbakanlık Özelliştirme İdaresi Başkanlığı bünyesinde bulunan Eti Krom A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür, Kıbrıs Türk Denizcilik İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyesi, Divriği-Hekimhan Demir İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı, Tügsaş Genel Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı, Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü’nde Uzman, Başbakanlık Basın Halkla İlişkiler Müşaviri olarak bürokraside üstlendiği bütün görevleri başarıyla yerine getirdi. 

Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla 21 ay süreyle üretimi durdurulmuş olan ETİ KROM Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü’nü il ve bölge milletvekillerinin desteğini alarak ve özelleştirmeden sorumlu Başbakan Yardımcısının da katkılarıyla kısa sürede tekrar üretime geçirdi. 

ÖYK kararı alınarak tekrar üretime geçen kurumda performans kriterleri değerlendirmesi sonucunda reelde %89 başarı sağlandığı tespit edildi. Önceki durumlardan kalan zarar minimize edilerek verimli bir üretim süreci yaşandı. Ayrıca suistimale açık fiyat politikalarını değiştirmek suretiyle de kurum zarardan kurtarıldı.

Özelliştirmeden sorumlu Başbakan Yardımcısı ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından başlatılan performans kriterleri değerlendirmesi sonucunda tüm bu başarılı çalışmaları tespit edilen MEHMET TAKIL tekrar Yönetim Kuruku Başkanlığı’na atandı.

27 yıllık hizmeti sırasında önemli başarılara imza atan ve çok genç yaşta bürokrasinin en yüksek makamlarından olan Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük Görevlerini başarıyla temsil eden Mehmet Takıl, tüm bu görevleri sırasında memleketi Şanlıurfa ile bağlarını hiçbir zaman koparmadı. Bu nedenle Şanlıurfa’ya hizmet için Anavatan Partisi Şanlıurfa Milletvekili Adayı oldu. Ak Parti Şanlıurfa Belediye Başkanlığı Aday Adayı, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı olarak kendisi ile beraber olan seçmen kitlesinin başka partilere yönelmemesi için hemen her seçimde partide aktif rol aldı. 27. Dönem Milletvekili seçimlerinde Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili olabilmek için Aday adayı olmaya karar verdi.

TAKIL ADAY ADAYI OLDU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Güventürk Adında Yetkilimiz Yoktur
Mehmet Güventürk Adında Yetkilimiz Yoktur
GELECEĞE NEFES OLDU
GELECEĞE NEFES OLDU