Advert

Kilis Ziraat Odalarından İyi Tarım Çiftçilerimiz İçin Vaz Geçilmez Bir Uygulama

Kilis Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik, Polateli Ziraat Odası Başkanı Metin Polat , Kilis Ziraat Odası Genel Sekreteri Mehmet Ümit Deli İyi Tarım Uygulamaları Desteklemesinin Bitirilmeyip Sürdürülebilirliği İçin Basın Açıklaması Yaptılar.

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Kilis Ziraat Odalarından İyi Tarım Çiftçilerimiz İçin Vaz Geçilmez Bir Uygulama
Kilis Ziraat Odalarından İyi Tarım Çiftçilerimiz İçin Vaz Geçilmez Bir Uygulama admin
Advert

ABDULLAH YİĞİT-KİLİS
Kilis Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik, Polateli Ziraat Odası Başkanı Metin Polat , Kilis Ziraat Odası Genel Sekreteri Mehmet Ümit Deli İyi Tarım Uygulamaları Desteklemesinin Bitirilmeyip Sürdürülebilirliği İçin Basın Açıklaması Yaptılar.

Kilis Ziraat Odaları Koordinasyon Başkanı Abdullah Çelik Adına Genel Sekreter Mehmet Ümit Deli Açıklamalarda Bulundu .

Ümit Deli , İyi Tarım Uygulamaları son yıllarda Kilis İlimizde de Çiftçi sayısı ve üretim açısından gözle görülür derecede bir artış göstermiştir. Genel olarak Ülkemiz özelde ise İlimiz sahip olduğu iklim, toprak ve yetersiz de olda su kaynakları ile tarımsal üretim için son derece avantajlı konuma sahiptir.

Söz konusu kaynaklardan azami ölçüde yararlanmak, sürdürülebilir tarımın temini, sağlıklı gıda üretimi ve çevreci bir uygulama olarak önümüzde ki dönemde sisteme ve uygulamaya dahil olan Çiftçi sayısı daha da artacağı kanaatindeyiz. Özellikle bu uygulama ile Çiftçilerimize verilen destekleme uygulamanın yaygınlaşması ve devamı için oldukça önemlidir. Uygulama ile başta çiftçilerimiz olmak üzere sürecin işlemesinde görev alan ziraat mühendisi, diğer teknik elemanlar, aracı, tüketici olmak üzere oldukça geniş bir istihdam sahası oluşturmakta ve çarpan etkisi yapmaktadır.

İyi Tarım Uygulamaları kapsamında Güneydoğu Anadolu Bölgemiz %50’lik oranla İyi Tarım Uygulamaları konusunda lokomotif görevini Ziraat Odaları üstlenmiş, kendi üyelerini sisteme dahil ederek yaygınlaşması temin edilmiştir. Aynı zaman da Türkiye genelinde 2.000’e yakın istihdam ettiği ziraat mühendisleri ile üretim daha teknik olarak yapılmaya başlanmıştır. Türkiye genelinde 2017 yılında 72.236 üretici 6.247.106 dekar alan 186.1 milyon TL, İlimiz de yaklaşık 2153 üretici 141.751 dekar alanla 5.670 milyon TL destekleme ödemesi çiftçilerimize üretimde destek olarak verilmektedir.

Kilis ilimize verilecek Desteklerin Artması beklenmektedir, bunun yanı sıra Ziraat Bankasında kredilerde faiz oranın da %50 indirim ve hallerde rusul vergisinde %2 muafiyet avantajı gibi çiftçilerimize fayda sağlamaktadır. Bu ise hem bölge ekonomisini canlandırmakta hem de çiftçinin üretim motivasyonunu arttırmaktadır. Tarladan sofraya geçen bütün süreçte çiftçinin, pazarlamacının nihayetinde tüketicinin alışkanlıkları olumlu yönde fark edilir derecede değişmiştir. Böylelikle İyi Tarım Uygulamaları konusunda ülkemiz ve ilimiz gerekli ilerlemeyi sağlamakta, meslekte çalışan ziraat mühendisleri ve üreticilerin bu konularda ve genel uygulamalarda da eğitimleri ve bilgilendirmeleri sağlanmaktadır.

Yukarı da özetlenmeye çalışılan mevcut durum karşısında İyi Tarım Uygulamalarının sürdürülebilir olması için destekleme uygulamalarının devam etmesi, destekleme ödemelerinin çiftçilerimizin girdiye en çok ihtiyaç duyduğu dönemde ödenmesi oldukça önem arz etmektedir. Ekimden hasada kadar izlenilebilirliğin bu derece hassas olduğu, İyi Tarım Uygulamaları sisteminde hedef belirlediğimiz ilkelerimizle başta üreticilerimiz, ziraat mühendislerimiz, kontrolörlerimiz, iç kontrolörlerimiz, teknik danışmanlarımız, İyi Tarım Uygulamaları sorumlularımız ve bu sisteme gönül veren tüm teknik elemanlarımız bu sürdürülebilirliğin noktalanmasını dahi düşünmek emek verdiğimiz topraklarımıza yapacağımız haksızlık olacaktır.dedi.

Kilis Ziraat Odalarından İyi Tarım Çiftçilerimiz İçin Vaz Geçilmez Bir Uygulama KİLİS ZİRAAT ODALARI İYİ TARIM UYGULAMASI İYİ TARIM AÇIKLAMASI KİLİS ZİRAAT ODALARI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haliliye’de Kadınlara Yönelik “Aile Olmak” Söyleşisi
Haliliye’de Kadınlara Yönelik “Aile Olmak” Söyleşisi
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN BAYRAM MESAJI
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN BAYRAM MESAJI