Advert

Yaşar,İyi Tarım Uygulamaları İçin Başkan Şahin `e Bilgi Verdi

Gaziantep Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yaşar, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fatma Şahin, Başkan vekilleri, Ziraat Odaları Başkanlarının Nurdağı ilçesinde Ziraat odasında Yapılan toplantıda söz alarak “İyi Tarım Uygulamalarının” kaldırılacak iddialarına hakkında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin `e bilgi verdi.

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Yaşar,İyi  Tarım Uygulamaları İçin Başkan  Şahin `e Bilgi Verdi
Yaşar,İyi  Tarım Uygulamaları İçin Başkan  Şahin `e Bilgi Verdi admin
Advert

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP –ÖZEL HABER 
Gaziantep Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi  Mehmet Yaşar, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fatma Şahin, Başkan vekilleri, Ziraat Odaları Başkanlarının  Nurdağı ilçesinde  Ziraat odasında Yapılan toplantıda söz alarak “İyi Tarım Uygulamalarının” kaldırılacak iddialarına hakkında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin `e  bilgi verdi. 


Yaşar , Türkiye’de 72 bin üreticinin 6,5 milyon dekar alanda iyi tarım yaptığına dikkat çeken Yaşar, çiftçilere toplam 186 milyon lira destek verildiğini kaydetti. Gaziantep’in iyi tarım uygulamasında Türkiye’nin önde gelen şehirlerin başında yer aldığını hatırlatan Yaşar , “Gaziantep çiftçisi 36 milyon lira destek alıyor ve 16 bin 350 kişi 1 milyon dekar alanda iyi tarım yapıyor. Tarımsal girdilerin arttığı, mazotun fiyatının çok yükseldiği bir dönemde çiftçiye yapılan bir destek kesilmemeli. Onun için böyle bir yanlıştan bir an önce dönülmeli ve iyi tarım uygulama desteği devam etmeli” dedi. Dolayısıyla Gaziantep genelinin yüzde 70’inde iyi tarım uygulaması yapılmaktadır” açıklamasında bulundu.

 Ziraat Mühendisleri’nin istihdamında sıkıntılar yaşandığını hatırlatan Gaziantep Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi  Mehmet Yaşar , konuşmasına şöyle devam etti: “Bir önceki Tarım Bakanımız döneminde “Tarımsal Yayın ve Danışmanlık Hizmeti” vardı. Tarım Bakanlığımız çiftçilere “Tarımsal Yayın ve Danışmanlık Hizmeti” veriyordu, ancak bu destek kaldırıldı. Bu destek kaldırılınca çiftçilerimiz bu hizmeti satın almadı. Satın almayınca Türkiye genelinde 4 bin, Gaziantep’te 200 Ziraat Mühendisi, tekniker ve teknisyen işsiz kaldı. Şimdi ise iyi tarım uygulamaları desteği kaldırılacak. Desteğin kaldırılması Ziraat Mühendisleri’ni zor durumda kalacağız. Çünkü 2 bin 34 Ziraat Mühendisi bu işte çalışıyor. İyi tarım uygulaması desteği kaldırılırsa bu insanlar işsiz kalacak.”denildi ve bunun üzerine Başkan Fatma Şahin  Gaziantep Milletvekili Ahmet  Uzer  ile görüşerek bu işin takipçisi olacağını belirtti. 
Yaşar ,Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin `e  desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Yaşar İyi Tarım Uygulamaları İçin Başkan Şahin `e Bilgi Verdi mehmet yaşar iyi tarım uygulaması GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI FATMA ŞAHİN ZMO GAZİANTEP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk engelli takımı Kotor'da tarih yazdı
Türk engelli takımı Kotor'da tarih yazdı
İzmir'de İftar Akşamında Önemli Mesajlar
İzmir'de İftar Akşamında Önemli Mesajlar