Advert

İcra memurları evi boşalttı çocuklar, okula gidemedi

Şanlıurfa’da alacağına karşılık oturduğu evin 3 yıllık kirasını ödemediği gerekçesiyle icraya verilen Ömer Faruk Doğan’ın evine gelen icra memurları, evindeki bütün eşyalara el koydu. Kamyona yüklenen eşyalar yediemine emanet edilirken, okula giden 4 çocuğun kitap, defter ve giysilerine el konulması nedeniyle 10 gündür okula gidemiyor.

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İcra memurları evi boşalttı çocuklar, okula gidemedi
İcra memurları evi boşalttı çocuklar, okula gidemedi admin
Advert

Şanlıurfa Devteşti Mahallesi’nde yaşayan inşaat kalıp ustası 4 çocuk babası Ömer Faruk Doğan, 2015 yılında Ceylanpınar ilçesinde ki sanayi sitesinde inşaat ve kalıp bağlanması işini aldı. Burada yaklaşık 200 bin lira civarında alacağı bulunan Doğan’a yaptığı işin karşılığında kendisine Devteşti Mahallesi 9614 Sokakta bulunan 130 bin liralık değerindeki bir daire Seyhmus Arslan tarafından tapu fotokopisi verilerek, kendi aralarında sözleşme yaptı. Diğer alacağı için ise karşılıksız çek verdi ancak çek karşılıksız çıktı. Bu süre zarfında iddiaya göre Seyhmus Arsal, kendi adına olan evi Aziz Fırat’a sattı. Şanlıurfa 3. İcra Dairesinden gelen memurlar, evde oturan Doğan ailesinin 3 yıllık evin kirası ödenmediği gerekçesiyle evdeki bütün eşyaları kamyona yükleyerek, yediemine teslim etti. Evinin kendisinden bir başkasına satıldığını icra memurlarının geldiği gün öğrendiğini kaydeden  Ömer Faruk Doğan, kendisini dolandıran Seyhmus Arslan’dan şikayetçi oldu. Evde kendisinin olmadığı sırada icra memurlarının tahliye emriyle evdeki bütün eşyaların boşaltıldığını kaydeden Doğan şunları söyledi: “Ben Ceylanpınar Sanayi Sitesinde inşaat ve kalıp bağlama işini aldım. Bunun için inşaatın malzemeler ve işçiliğini ben üstlendim. Ancak bir süre sonra biriken 200 bin liralık alacağım için sitesi sorumlusu Seyhmus Arslan maddi imkansızlık yüzünden benim alacağım parayı ödeyemedi. Buna karşılık Şanlıurfa’da 3 yıldır oturduğum bu evi ile 15 bin liralık bir karşılıksız çek verdi. Bana vermesi gereken evi hileli satışla Aziz Fırat’a sattı. Fırat’ın avukat oğlu bizi icraya vererek evi boşlattı. Bütün evdeki eşyalarımız alındığı için biz çok mağdur olduk. Kira alacağına karşılık evdeki eşyalarımızı aldılar.”

Oturduğu evde çocukların okul çantası defter ve kitaplarının dahi toplandığını anlatan anne Fatma Doğan, “Benim çocuklarım hepsi mağdur oldu. Ayakkabılarına kadar aldılar. Bir haftadır okula gidemiyorlar. Çocuklarım her gün bana ‘anne biz ne zaman okula gideceğiz’ diyorlar. Sağ olsun komşularımız yiyecek ve biraz giysi yardımında bulundular. Bize yardım elinin uzatılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bütün eşyalarına el konulduğu için okula gidemeyen  Reşit (9), Seyit (7), Mahmut (6) Abdulkadir Doğan (5) isimli kardeşler, biran önce okul kıyafetlerinin kendilerine geri getirilip derslerinden geri kaldıkları okula dönmeyi istediklerini kaydettiler.

İcra memurları evi boşalttı çocuklar okula gidemedi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haliliye’de Kadınlara Yönelik “Aile Olmak” Söyleşisi
Haliliye’de Kadınlara Yönelik “Aile Olmak” Söyleşisi
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN BAYRAM MESAJI
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN BAYRAM MESAJI