Advert

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Çin'de

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Çin'de

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Çin'de
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Çin'de admin
Advert

 

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, ‘2018 Çin'de Türkiye Turizm Yılı'nın kapanış törenine katılmak üzere Pekin'de bulunan Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’u da yalnız bırakmadı. Büyükelçimiz Önen, Bakan Ersoy ile birlikte Çinli Turizm Acentaları ve Tur Operatörleriyle gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ayrıca, Çin'deki temasları çerçevesinde başkent Pekin'deki Swiss Otelde Çinli mevkidaşı Çin Kültür ve Turizm Bakanı Luo Şugang ile görüştü.

Gerçekleşen görüşmede, Çin ve Türkiye'nin turizm alanında iş birliğini artırmaya yönelik konular ile Türkiye'ye gelen Çinli turistlerin sayısının arttırılmasına yönelik projeler ele alındı. Görüşmede ayrıca iki ülke arasında kültürel alandaki iş birliği çerçevesinde Çin'de kurulması için yasal süreci tamamlanan Yunus Emre Enstitüsü konusunda karşılıklı atılacak adımlar değerlendirildi.

 

Biz Çinli vatandaşlara e-vize uygulaması başlattık,

Çin’den de Türk vatandaşlarımıza destek bekliyoruz

Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy; “Uzak Doğu turumuzun 2. durağı olan Çin yeni pazarlara açılım stratejimizin önemli destinasyonlarından. ‘2018 Çin'de Türkiye Yılı’nın kapanış seremonisini de gerçekleştireceğimiz Pekin'deki ilk temasımızı Çinli seyahat acenteleri ve tur operatörleri ile gerçekleştirdik. Çinli vatandaşlara yönelik e-vize uygulaması ile Çin’den gelen turist sayısında ciddi oranda artış oldu. 2018’in ilk 8 aylık verilerine göre Çin’den ülkemize gelen turist sayısında % 90’ın üzerinde artış oldu. Gelen Çinli turistler daha çok İstanbul ve Kapadokya’yı tercih etti. Biz Çinli vatandaşlara e-vize uygulamasını başlattık ve bu durum gelen turist sayısına çok olumlu yansıdı. Çin’den de bizim Türk vatandaşlarımıza yönelik kolay vize almaları yönünde destek olmalarını istiyoruz. Bu şekilde eminim ki Çin’e giden Türk turist sayısında önemli artış olacaktır” dedi.

Bakan Ersoy, aynı gün ‘2018 Çin'de Türkiye Turizm Yılı’nın kapanış konserine katıldı.

 

Çinli turist sayısını arttırmak en büyük hedefimiz

Büyükelçi A.Emin Önen, “Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy'la bugün Pekin'de ÇHC Kültür ve Turizm Bakanı ile çok verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Çin-Türkiye arasında 2018'de turizmdeki başarıyı 2019 yılında da arttırarak devam etmek yeni projelerle Çinli turist sayısını arttırmak en büyük hedefimiz olacak” diye konuştu.

 

Bilindiği gibi; geçtiğimiz günlerde de çok sayıda Çinli turistler ülkemizi ziyarete geldiler. Göreve başladığı ilk günden beri durmak bilmeyen ve Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında ikili ilişkilerin gelişmesi için çaba sarfeden Pekin Büyükelçimiz Sayın Abdulkadir Emin Önen Bey ile Türk Hava Yolları firmamızın da katkıları ile geçtiğimiz günlerde Çin’in sosyal medya fenomenleri, gazetecileri ve yazarları ülkemizi ziyaret etmiş, Şanlıurfa’yı, Müzeyi ve Göbeklitepe’yi de ziyaret etmişlerdi ve memnun dönmüşlerdi.

 

Büyükelçi A. Emin Önen, önceki günde, Pekin'de temaslarda bulunan Ege İhracatçı Birlikleri ve İzmir Ticaret Odasından yetkilileri Büyükelçilik konutunda kabul ederek temaslar hakkında bilgi almıştı.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Çin'de
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk engelli takımı Kotor'da tarih yazdı
Türk engelli takımı Kotor'da tarih yazdı
İzmir'de İftar Akşamında Önemli Mesajlar
İzmir'de İftar Akşamında Önemli Mesajlar