Advert

Ak parti Şanlıurfa milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Katar’da

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Katar'ın başkenti Doha'ya giderek bir dizi temaslarda bulundu. Türkiye'nin Doha Büyükelçiliğini ziyaret eden Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı, Doha Büyükelçisi Fikret Özer ile bir araya geldi.

Ak parti Şanlıurfa milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Katar’da
Ak parti Şanlıurfa milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Katar’da admin

Büyükelçiliğin ardından Katar ziyareti kapsamında Zekât Fonu (Zakat Fund)’u ziyaret eden Vekil Özşavlı Zekat Fonu Başkanı Ahmad bin Sultan Al-Mesaifri ile bir araya geldi. Zekat Fon’un çalışmaları hakkında bilgi veren Al-Mesaifri ziyaretinden ötürü Vekil Özşavlı’ya plaket takdim etti.

Ardından Uluslararası Yardım Kuruluşu Silatech’i ziyaret eden Vekil Özşavlı Silatech’in yönetim kurulu ile bir araya geldi. Kuruluşu çalışmaları hakkında Silatech Vakfı’nın Yürütme Kurulu Başkanı Sabah İsmail Al-Haidous’tan bilgi alan Vekil Özşavlı, Silatech’i Türkiye’ye davet etti.

SİLATECH ŞANLIURFA’DA PROJE YÜRÜTECEK

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı’nın davetine olumlu bakan Silatech yardım kuruluşu Yürütme Kurulu Başkanı Sabah Ismail Al-Haidous başkanlığında bir heyetle Şanlıurfa’ya gelme kararı aldı. Kurumun Şanlıurfa’da arazi kiralayarak burada yetiştirilecek ürünleri yine Şanlıurfa’da işleyerek istihdam sağlama projesi tasarlaması öngörülüyor. Proje kapsamında 3 yıl içerisinde Suriyeli ve Türkiye vatandaşlarından 5000 kişiye istihdam sağlaması hedefleniyor. Önümüzdeki günlerde Sabah İsmail Al-Haidous başkanlığındaki Silatech heyetinin Şanlıurfa’yı ziyaret etmesi bekleniyor

ULUSLARARASI YARDIM KURULUŞU SİLATECH

Katar Emiri Temim bin Hamad es-Sani'nin annesi Şeyha Moza bint Nasır tarafından kurulan Silatech Sivil toplum kuruluşu Arap ülkelerindeki gençlere iş imkânları sağlamak için ulusal ve uluslararası kalkınma projeleri yürütüyor.

Ak parti Şanlıurfa milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Katar’da
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Müjdeli Haber Ziraat’tan
Müjdeli Haber Ziraat’tan
Başkan Samancı `dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı
Başkan Samancı `dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı